Böcek ilacı kokusu nasıl giderilir

böcek ilacı neden etkilerBöcek ilacı kokusu nasıl giderilir? evde uygulanan böcek ilacı zararlı mıdır? bu ve benzeri pek çok soru insanların zihnini kurcalar. İlaçlama özellikle ısınan havalarında etkisi ile evde yada iş yerinde yaptırılan halk sağlığı koruma amaçlı bir hizmet türü olup, kokulu haşere ilaçlaması sonrası kapalı bırakılan mekanda kullanılan böcek ilacının insanı etkileyen bir koku bıraktığı tüm ilaçlama yaptıran insanlar tarafından bilinmektedir. Böcek ilacı kokusu zarar verir mi? elbette bu tedbirsiz davranılması durumunda istenmeyen yan etkilerin ortaya çıkmasına sebep olur. Ev ilaçlama öncesinde ve sonrasında neler yapılmalı zaten insanları bilgilendirip neler yapmaları gerektiğini anlatan ekiplerimiz zor ölen haşereler için yapılan böcek ilaçlaması sonrasında böcek ilacı kokusu nasıl giderilir neler yapılmalı diye yapılması gerekenler hakkında bilgi vermektedir.

Daire ortalama olarak 3 saat kadar kapalı tutulduğu için kullanılan kimyasalın yoğunluğu ve türüne göre bazı firmaların kullandığı ilaçların özelliği ile alakalı olarak oldukça ağır bir ilaç kokusu tüm ortamı kapladığı için içeride adeta nefes almak imkansızdır. Tüm bu ağır kokuları ortadan kaldırmak için mekan tüm pencereler açılarak bolca havalandırılmalı daha sonra zeminlere ve eşyalara bulaşmış haşere ilaçları koku giderici özellikte temizlik deterjanları ile silinmelidir. İlk temizlikte çamaşır suyu kullanılmasını önermiyoruz. Bunun nedeni çamaşır suyu uçucu bir kimyasal özelliğe sahip olduğu için yerlerdeki böcek ilacı kalıntılarını yukarı kaldırıp insanların cildinde tahrişlere sebep olmasına fırsat vermemek lazımdır. Böcek ilacı kokusu nasıl giderilir iyi bilinmezse çeşitli yan etkilere maruz kalınması kaçınılmaz olacak buda sağlık sorunları yaşanmasını ortaya çıkaracaktır. Haşere mücadelesi sağlık açısından önemli bir önleyici uygulama türü olduğu için hastalık sebebi haşerelerin önlenmesi için ilaçlama şarttır.

Böcek ilacı kokusu neden etkiler?

Yaşam alanlarında haşere ilaçlama yaptırıldıktan sonra bazı böcek ilaçları etrafa keskin bir koku yayar. Biz bunlara genel olarak kokulu böcek ilacı diyoruz. İster sırt pompası kullanılarak yapılan böcek ilaçlama sırasında ister ulv makinesi kullanılarak yapılan haşere ilaçlama durumunda bu tür ilaçlar tedbirsiz davranılması halinde insanlarda ciddi etkilenmeye neden olacağı için bilgisiz kişilerin böcek ilaçlarından uzak durması ve bireysel olarak ilaçlama yapmaması gerektiğini belirtmek isteriz, Özellikle tarımsal alanlarda kullanılan haşere ilaçları hem çok ağır koku yayar hemde kalıcı etkisi bazen günler ve haftalar boyunca yüzeyden çıkmaz. Ancak ev ve iş yeri ilaçlaması kapsamında kullanılan haşere ilaçları bu ilaçlardan tamamen farklı yapı ve içerikte olup uzun süre kalıcı koku bırakmazlar. Böcek ilacı kokusu neden etkiler? kısaca bilgi verelim.

Mekanik olarak uygulanan kokusuz haşere ilaçları püskürtme şeklinde yapıldığı için ilacın aktif maddesi tam olarak havayla temas etmez ve tam çözülmediği için sentetik özellikli bu ilaçlar etrafa fazla koku özelliği bırakmazlar. Ancak kokusuz ilaç bile kullanılsa ulv aparatı ile uygulanan böcek ilaçları cihazın güçlü püskürtme etkisi ile ortamda dağılacağı için çok küçük zerreler halinde mikron boyutunda çözülen haşere ilacının aktif maddeleri hava ile temas edip mekanda oldukça fazla etki meydana getirir. Hava ile karışan partiküller tedbirsiz davranılması ve solunması durumunda insanlarda boğulma, nefes alamama, kusma ve tıkanmalara neden olur. Bu ilacın içindeki aktif maddenin hava yolu ile mekana yayılması ve solunan hava ile ciğerlere solunması ile oluşan bir durumdur. Bu etki kokusuz ilaçlar için yarım saat kadar bir süre insanı etkilerken daha fazla böcek öldürücü madde içeren az koku ilaçlar için bir kaç saat kadar etkili olmaktadır.Evdeki böcek ilacı nasıl temizlenir

Evdeki böcek ilacı nasıl temizlenir ?

Görüldüğü gibi haşere ilaçları ister kokusuz olsun, ister az kokulu olsun bilinçsiz uygulandığı zaman risk içerir. hava ile temas eden böcek ilaçları etkisine göre insanda daha fazla etki meydana getirir. Bu nedenle maske ve koruyucu ekipman kullanımı şarttır. Tedbirsiz davranılması halinde böcek ilacı kokusu insanı zehirlemeye kadar varan yan etkilere yol açar. Evdeki böcek ilacı kalıntılarının temizlenmesi için öncelikle ilaçlama yapılan mekan güzelce havalandırılmalı içerideki ölü hava zehirlenmeye sebep olmaması için hava sirkülasyonu yapılarak dışarı atılmalıdır. Daha sonra yüzeyler ve açıktaki eşyalar temizlik malzemeleri ile güzelce temizlenmelidir. İlaçlama temizliği yapılırken eldiven kullanmak, çamaşır suyunu ilk temizlikte kullanmamak, ve alerjik solunum sorunları olanların toz maskesi kullanması yüzeydeki ilaç kalıntısından etkilenilmemesi için alınabilecek önlemlerdir.

Böcek ilacı kokusu nasıl giderilir konusu önemli olup hiç bir önlem almadan temizliğe girişmek cilt tahrişi ve yüzlerde kollarda ciddi yanma hissine neden olacağı için oldukça huzursuzluk verecektir. Temizlikte kullanılacak temizlik maddeleri normal deterjan yada yüzey temizleyici, halı şampuanı, ahşap temizleyici yada sirkeli su kullanılarak rahatça yapılabilir. Ev temizlenirken eldiven kullanmak çok önemlidir ve terlendiği zaman kesinlikle el yüze sürülmemelidir. Böcek ilacı tahrişi bilinçsizce temizlenmeye kalkışılırsa sıkıntıya neden olacak temizlik yapan insanlar cilt tahrişlerine maruz kalacaktır. Bu yazımızda böcek ilacı kokusu nasıl giderilir neler kullanılmalı sizlere kısaca anlatıp hiç bir yan etkiye maruz kalınmadan sorunsuzca mekanlarınız da temizlik sonrası güvenle kullanabilmeniz için yardımcı olmaya çalıştık. Tüm ilaçlama taleplerinizde teknik ilaçlama ekibini arayarak firmamızdan yaşadığınız haşere sorunlarının çözümü için böcek ilaçlama yardımı alabilirsiniz.

Yoruma kapalı