Böcek Türleri

Böcek Türleri

PireHakkında Merak Edilenler

Pire

Pire

Pire zararlısı insan sağlığına oldukça olumsuz etkileriolan zararlı bir böcektir. Pirenin neden olduğu hastalıklar oldukça riskli olup pire bulaşmasına karşı mekanların kimyasal olarak, evcil hayvanların ise veterinner kontrolünde tedavisi şarttır. Sokak hayvanları ile evde beslenen kedi ve köpek gibi hayvan dostlarınız zaman, zaman pirelenme sorunlarına sebep olmaktadır. Pire hakkında daha geniş bilgi edinmek için pire ile ilgili sayfamıza göz atın.

Tahta Kurusu

Tahta Kurusu

Tahta Kurusu

Evlerde zaman, zaman yatak ve koltuklarda ısıran böceklerin neden olduğu sorunlar meydana gelir. Tahta kurusu bu tüs parazit asalaklardan biri olup, pire, kuş biti, mayt ve tahta kuruları insanları ısırıp kanlarını emerek ciddi sağlık sorunlarına sebep olurlar. Evde tahta kurusu ile mücadele etmek için bilinçli olmak ve saklanma alanlarını tespit etmek gerekir. Oval yapılı, kahverengi renkli, 4 – 5 mm ebatında olan tahta kuruları kuytu bölgelere ve yatak dikiş aralarına gizlendiği için hemen farkedilmesi oldukça güçtür. Tahta kurusu hakkındaki sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz.

Hamam Böceği

Hamam Böceği

Hamam Böceği

Evde Hamam Böceği belkide en istenmeyen böcek sorunlarından biridir. Hamam böceği baş bölgesinde bir çift anten, kanatları olan ve kahverengi renge sahip oldukça hızlı kaçan bir böcektir. Evlerde gıda ve nem olan hemen her bölgede karşımıza çıkar. Çok fazla yumurta bırakan hamam böceği çeşitleri en istilacı haşereler arasında yer alır. Hamam böceklerinin evlere girişini engellemek için açık bölgelerin kapatılması, sızıntı yapan boruların onarılması gibi önemli noktalara dikkat etmek gerekir. Hastalık taşıyıcısı böceklerdir. Hamam böceği sayfamıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Gümüş Böceği

Gümüş Böceği

Gümüş Böceği

Gri renkli böcekler olarak bilinen nem ve rutubeti seven gümüş Böceği karanlık rutubetli ortamlarda çok hızlı çoğalır. İnsanları ısırıp zehirleme gibi bir riski olmayan bu tuhaf görünümlü haşereler evlerde beslenme imkanı buldukları zaman kolay, kolay arındırılamaz. Rutubet böcekleri arasında tespih böceğinden sonra en iri yapılı böcektir. Sıvı ilaçların yanı sıra jel gümüş böceği ilaçları ve doğal gümüş böceği mücadelesi ile evde giderek üremelerinin önüne geçilebilir. Ortamların temiz tutulması bu böceklerin pek hoşlanmadığı bir durumdur. Buraya tıklayarak gümüş böceği sayfasına ulaşabilirsiniz.