Etiket: akrepler nereden gelir

 
+

Eve akrep girişini önlemek

akreplerden korunmakEve akrep girişini önlemek için ilaçlama yaptırmak gerekir. Evlere girerek insan sağlığını ciddi anlamda tehdit eden akrebi evden nasıl uzak tutarız?. Akrepler şikayeti yaşayanların cevabını arayıp bir türlü eve akrep girmesi için çare bulamadığı soruların başında gelir. Akrep çeşitleri nemli alanları seven sıcakta durmayı sevmeyen sağlam yapıda zararlı ve zehirli canlı türleri olup ilaçlama yaptırıp akreplerden kurtulma yoluna gitmek son derece faydalı ve en kısa sürede akreplerden kurtulma şeklidir. Yapılan akrep ilaçlaması ya evde olan akreplerin yok edilmesi için yada önlem amaçlı bina ve apartman etrafında akrep yuvalarına yada akreplerin dolaştıkları uygun bölgelere ilaç sıkılarak ilaçlama yaptırılması ile akreplerden korunma sağlanmaktadır. Bu ise her zaman sizi akreplerden uzun süreli korumaya yeterli olmayabilir.

Eve akrep girişini önlemek için dış alanlar kadar akreplerin evlere girmesine sebep olan bölgelerin sağlamlaştırılması gerekir. Daire içine akrep girişini kolaylaştıran bölgelerin gerekli tedbirler alınarak engellenmesi eve akrep girişini ciddi manada azaltacaktır. Peki ama akrepler nereden gelir? dilerseniz bu konuda kısaca sizlere yardımcı olması açısından bilgi verip akreplerin önlenmesi için yardımcı olmaya çalışalım. Binaların lağım bağlantılarına açılan kanalları olarak bilinen su boruları ve boruya bağlanan lavabo ve su giderleri en fazla akrep girişi olan bölgeler olup aslında pek çok insanın farkına bile varamadığı en önemli akrep giriş yerleri arasında yer almaktadır. Dolayısı ile buraların kapatılması ve sağlamlaştırılması şarttır. Akreplerden korunmak ve akreplerin yaşam ve üreme alanlarını önlemek akreplerin mekanlardan arındırılmasında en önemli hususlardan biridir.

Apartmana akrep tırmanır mı?

Site ve apartmanlarda yaşayan insanlar çok katlı binalarda akrep şikayeti yaşanmadığı gibi yanlış bir algıya sahiptir. Ancak akreplerin tırmanıcı yapısı ve düz duvarlara bile tutunup 20 – 25 katlı binaların en tepesine kadar kolayca çıkmasına sebeptir. Bu bölgelerde açık buldukları kapı ve pencerelerden su giderlerinden eve girer insanlara tedirginlik sebebi olurlar. Daire içlerine akrep girişini önlemek amacı ile bazı tedbirler alınırken aslında çoğu kişinin sandığının aksine yüksek katlardan ev almak yada kiralama akrep sorununun olmayacağı anlamına gelmez. Akrepler hem sağlam yapılı hemde küçük boşluklardan evlerin içine girme bakımından usta canlılardır. Akreplerin ayak yapısı vantuz şeklinde olduğu için kolayca duvarlara tutunarak çok yüksek bölgelere bile tırmanırlar. Çoğu böcek türüne oranla akreplerin düz duvar ve kaygan zeminlere tırmanması çok daha fazla görülen bir durumdur.

Akrep ilaçlama yaptırmadan önce akreplerin nerelerden geldiği kısa bir gözlem ile belirlenip hane sakinlerine gerekli uyarılar yaparak tedbir aldırmak akrep mücadelesinde önemlidir. Akreplerin ayak yapısının avantajı sayesinde duvardan tırmanıp çatı katına buradan evin içine akrep girdiği fazlaca gördüğümüz durumlar arasındadır. Akrep çeşitleri, kapı altı, bina atık su gider boruları, havalandırma pencereleri, çatı, ve değişik eşyalar arasında evlerin içine girerek ciddi sorun haline gelir. Bireysel akrep mücadelesi yeterli olamayacağı için eve akrep girişini önlemek için akrep ilaçlama şirketleri ile görüşerek kapsamlı bir böcek ilaçlama yaptırmak şarttır. Teknik ilaçlama olarak akreplerin neden olduğu tehlikeler ile yüz yüze gelmemeniz için birinci sınıf böcek ilaçları kullanarak etkili akrep ilaçlama çözümleri sunuyoruz. Zehirli akreplerin yok edilmesi için evde akreplere karşı ilaçlama yatırmak şarttır. Ancak akrep ilaçlama yöntemi ve kullanılan akrep ilaçları çok önemlidir.akrepleri evden uzak tutmak

Akrep ilacı nasıl olmalıdır?

Apartman ve dairelerde değişik ilaçlama şekilleri kullanılarak haşere ilaçlaması yapılmaktadır. Akrep mücadelesinde kullanılan akrep ilaçları yakıcı ve ani düşürücü özellikte olduğu kadar uzun süre kalıcı etkiye sahip olmalıdır. Akreplerin tehlikesi ciddi sonuçlara yol açtığı için, ve sağlam yapıları nedeni ile çok etkili özellikte ilaçları kullanılmalıdır. Kokusuz ilaçlar ve spreyleme şekilde akrep ilaçlama sadece kalıcı özellikli bir uygulama olduğu için akreplerin evden uzaklaştırılması çok daha yavaş olur. Bir an önce akrepleri imha etmek için özel akrep ilaçları ve sisleme böcek ilaçlama şekli kullanılmalıdır. Kokusuz ilaçlar ve sırt pompası kullanılarak yapılan akrep mücadele şekli sisleme yöntem ile  yapılan uygulamaya oranla çok daha yavaş ve etkisiz kalır.

Evden akrebi nasıl uzak tutarız? diye ilaçlama yaptırmak istiyorsanız önerimiz kesinlikle çok etkili ve genel bir böcek ilaçlama şekli talep etmenizi öneririz. Akrepler zehirli ve tehlikeli canlılar olduğu için asla ihmale gelmez. Akreplerin tehlikesi özellikle evinde bebek bulunanlar için evde akrep çok daha büyük bir tehdit anlamına gelir. Akreplerden kurtulmak için seçeceğiniz ilaçlama firması kadar talep edeceğiniz akrep ilaçlama şeklide oldukça büyük önem taşır. Akrep siz bir mekan için mutlaka buharlı uygulama yaptırın. Bazılarının dediği gibi kokusuz ilaçlar ile akrepler kesin olarak yok edilir sözü tam olarak gerçeği yansıtmaz ve evde gizlenen akrepler ara, ara çıkarak sizin sağlığınızı ciddi anlamda tehdit ederler.  Eve akrep girişini önlemek için etkili bir böcek ilaçlama yaptırılması kaçınılmazdır.