Etiket: ev ilaçlama firmaları

 
İşyeri İlaçlama Fiyatları
+

İşyeri İlaçlama Fiyatları

İşyeri İlaçlama Fiyatları işletmelerde yapılan ilaçlama için belirleyici faktördür. Bir çok alana yönelik olarak ilaçlama yapan ilaçlama firmaları konut ve iş yeri ilaçlama uygulamalarında değişik içerikli böcek ilaçları kullanarak haşere ilaçlaması yapmaktadır. İş Yeri ilaçlama fiyatları açık alanlar ve kapalı mekanlar için olduğu kadar, kullanılan ilacın türü, böceklerin yoğunluğu ve ilaçlama tekniği gibi şartlar göz önüne alınarak ortalama bir ücretlendirme ile yapılmaktadır. Ev ilaçlama firmaları yaşam alanları için haşerelerin ortadan kaldırılmasına yönelik uygulama ile mekanları böceklerden temizlerken, işyeri ilaçlama firmaları ise sanayi bölgelerinde her türlü işletmeler için haşere mücadele hizmetleri verir. İşyeri Read More

+

Ev ilaçlama fiyat

ev ilaçlama ne kadarEv ilaçlama fiyat olarak metrekareye göre belirlenmektedir. İlaçlama özellikle yaşam alanları ve iş yerleri için insan sağlığına tehdit oluşturan böceklerden kurtulma yöntemidir. Bizi arayıp ev ilaçlama ne kadar diye ev ilaçlama fiyatları konusunda bilgi talebinde bulunan müşterilerin yaşadıkları mekanlarda ortaya çıkan böceklerin çeşidine göre bilgi verilmektedir. İstanbul ev ilaçlama fiyatları her ilaçlama servisinin kendi belirlediği ücretlendirme doğrultusunda verilmektedir. Ancak ortalama ev ilaçlama fiyatı 1+1 daireler için 80 lira, 2+1 daireler için 90 lira ve 3+1 daireler için 100 lira civarında bir ücretlendirme ile Read More

+

İlaçlama firmaları

haşere ilaçlama firmalarıİstanbul genelinde böcek ilaçlama yapan, ilaçlama firmaları yaşam alanlarında meydana gelen haşere sorunlarını ortadan kaldıran deneyimli ekiplerdir. İlaçlama konusunda yardım almak isteyen insanlar böcek ilaçlama firmaları ile görüşerek böceksiz mekanlara kavuşmak için çözüm yolu aralar. Hizmet almadan önce ilaçlama firmalarının kalitesi ve profesyonelliği en fazla sorgulanan önceliklerden biridir. Bunun ana nedeni daha iyi ve sağlıklı haşere ilaçlama servisini hem bilerek, hemde en ekonomik ilaçlama fiyatları kapsamında almaya özen gösteren bina ve daire sakinleri kendilerine güvenilir firma ile çalışmayı ilke edinmiştir. Özellikle ev ilaçlama ve apartman ilaçlama en yaygın ilaçlama servisi verilen alanların başında geldiği için buralarda yaşam süren insanlar çok fazla böcek şikayetlerine maruz kalmaktadır.

Yaz aylarında ciddi haşere sorunları ortaya çıktığı için çok fazla ilaçlama talebi patlaması olmakta buda ilaçlama firması seçimini oldukça önemli hale getirmektedir. Teknik böcek ilaçlama olarak jel böcek ilaçlama, kokusuz haşere ilaçlama ve sisleme yöntemleri kullanarak böceklere karşı mücadele vermekte, Fare zehirleri ile kemirgen ilaçlaması yapmaktadır. Böcek ilaçlama fiyatları insanların en fazla araştırdığı konulardan biri olup, gerek daha makul fiyata hizmet almak, gerek yanlış kişilerle çalışarak zarara uğramaktan uzak durmak için değişkenlik gösteren ilaçlama firmaları ve böcek ilaçlama ücretleri hakkında titiz davranmaktadır. Mekanlarının güvenliği ve haşere sorunlarının çözümü için bu tür titiz araştırmalar elbette en doğru yoldur.

Hangi ilaçlama firmaları tercih edilmeli?

Güvenilir ilaçlama firmaları ucuz ilaçlama ücretleri ile hizmet vermenin mümkün olmadığını bilerek hareket eden ekiplerdir. Elbette her firma ucuz ilaçlama fiyatları ile mekanlarda haşere sorunlarını ortadan kaldırmak için elinden geldiğince esnek davranır. Ancak kullanılan böcek ilaçlarının kalitesi, uygulanan ilaçlama şekilleri, verilen profesyonel hizmetin kalitesi ve firma yapısı gibi pek çok etkenin ortaya çıkardığı bir maliyet ile ucuz ilaçlama yapmanın mümkün olmayacağı çok açıktır. İnsanlar ucuza haşere ilaçlama ile ekonomik ilaçlama fiyatlarını karıştırmakta bunu fırsat bilen bazı fırsatçı serviler çok ucuz böcek ilaçları kullanıp malzemeden kısarak sonucu pekte hoş olmayan böcek ilaçlama servisi vermektedir.

Çok fazla kalitesiz malzeme kullanılması hem istenilen sonuca ulaşma konusunda yetersiz kalır hemde insanların mağduriyet yaşamasına sebep olur. Bu nedenle piyasa şartlarına oranla ortalama bir ücret belirleyip en iyi böcek ilaçlama şirketi seçmeye çalışılmalı, ucuz ilaçlama adı altında insanları kandırıp ciddi zarar ve olumsuzluklara sebep olan art niyetli kişilere inanılmamalıdır. Ev ilaçlama firmaları ortalama bir daire ilaçlama fiyatının en düşük 70 lira civarında olduğunu iyi bilir. Bu bile kaliteli ilaçların kullanılmasına tam olarak imkan vermediği için ilaçlama şirketleri güvenilir hizmet vermeyi amaç edindiği için minimum 80 lira ile 120 lira arasında değişen ev ilaçlama fiyatları ile böcek ilaçlaması yapmaktadır.garantili ilaçlama firmaları

Böcek ilaçlama yaptırılırken nelere dikkat edilmeli?

Yüzlerce böcek ilaçlama firması arasından bir seçim yapmak durumunda kalan insanların bazıları, ucuz ilaçlama ile ilaçlama yapan kişilerden servis almakta ve sonucunda mağdur olmaktadır. Böceklerin yok edilmesinde kalitesiz ilaçlar ve sıradan yöntemler asla yeterli olmaz. Özellikle tahta kurusu, akrep, pire, ağaç kurdu, arı, mayt, toz ve nem böcekleri gibi zararlı haşereler ile başa çıkmak kesinlikle çok kaliteli böcek ilaçlarının kullanılmasını ve profesyonel böcek ilaçlama şeklinin seçimini zorunlu kılar. Ucuz ilaçlama ile verilen hizmet sonucu aslında alınan servis bırakın ucuz olmayı, bir sürü sıkıntıya yol açar. Başta böceklerin ölmemesi, mekanın tekrar tekrar temizlenmesi, onca zahmet gibi faktörler yanında birde defalarca ilaçlama yaptırmak zorunda kalınması kandırılma göstergesi olarak ortaya çıkar.

İlaçlama firmaları arasındaki bazı aç gözlü ve insanlara hizmet vermenin önemini kavrayamayan kişiler ya çok ucuza ilaçlama yaparak kalitesiz malzeme ile insanları zor duruma düşürmekte yada bazıları çok daha yüksek oranda ücret belirleyerek haksız kazan elde etmektedir. Hemen belirtelim ilaçlama fiyatlarındaki değişkenliğin temel nedeni kullanılan ilaçların kalitesi, uygulanan ilaçlama teknikleri, kullanılan ekipmanlar, uzman personel ve tek ilaçlama ile sorunu ortadan kaldırmak için birinci sınıf hizmet verme anlayışı ile hareket eden firmaların çok kaliteli ekipmanla hizmet verme anlayışıdır. Pek çok ayrıntının ilaçlamada fiyatlara doğrudan etki ettiğini belirterek ucuz ilaçlama yapmanın mümkün olmayacağını müşterilere, üstüne basa, basa anlatıp iyi bir hizmetin elbette belirli bir bedeli olduğu bilinerek ilaçlama şirketi seçilmelidir.

Hangi ilaçlama firmaları güvenilirdir?

İlaçlama şirketleri kendi fiyat politikaları kapsamında belirledikleri ücretlerin değişkenliğini daha iyi hizmet verebilmek için belirler. Teknik ilaçlama servisi bir konut ve mekanda ilaçlama yapacağı zaman verdiği sözün daima arkasında durup olası olumsuzluklar karşısında vaat ettiği tüm sözlerin arkasındadır. Bazı ilaçlama firmaları %100 garantili ilaçlama yapıyoruz şeklinde bir slogan belirleyerek insanları yanıltmakta, yapılan böcek ilaçlama başarısız olduğu zaman böcek ilaçları haşere yumurtalarına etki etmez. yada yumurtadan çıkan böcekler tekrar ilaçlanmalı gibi farklı algılar ile insanları yanıltıp ikinci ve diğer ilaçlama uygulamalarında tekrar ücret talebinde bulunmaktadır. Bazıları ise daha ilk görüşmede 15 gün içinde ikinci bir ilaçlama yaptırmanın zorunlu olduğunu şart koşup bu doğrultuda ilaçlama serisi vermektedir. Haşere ilaçlama firmaları daima en iyi çözüm için hizmet vermelidir.

Biz anlayış olarak zor ölen bazı böcekler dışında tüm haşere sorunlarında tek uygulama ile kalıcı başarı sağlayarak ekonomik ilaçlama fiyatı ile hizmet veriyoruz. Tüm ilaçlama servislerimiz garantili diye bir söylem asla mümkün olmadığı için hangi böcekler tek ilaçlama ile yok  ise o  için garanti verilemeyeceğini belirterek ilaçlama yapıyoruz. Elbette kaliteli ve garantili ilaçlama servisi veriyoruz. Ancak mayt, pire, toz böcekleri, beyaz nem böceği ve ağaç kurtları ile tahta kuruları çoğu zaman ikinci bir ilaçlama yaptırılmasın gerekli kılabilir. Bu mekanın yapısı ve böceklerin yoğunluğuna bağlı olarak değişkenlik gösterir. Ancak garanti verip insanları mağdur edenlerin çözemediği pek çok şikayetleri tek ilaçlama ile çözmenin farkını bir çok müşteri bizimle yaşamıştır. Son söz olarak ilaçlama firmaları böcek ilaçlama konusunda net olmalı asla müşterisini aldatmamalıdır.

teknik ilaçlama firması
+

Ev ilaçlama şirketi

ev ilaçlama şirketiZararlı mücadelesinde ev ilaçlama şirketi  ilaçlama kapsamında büyük görev üstlenir. Açık alanlarda yaşayan her çeşit böcek ve haşere zaman içinde buldukları zayıf noktalar ile boşluklardan binalara girerler. Apartman ve dairelerde insan sağlığına ciddi tehdit oluşturan yürüyen ve uçan böceklerin imhası için profesyonel böcek ilaçlama yapılması zorunludur. Böceklerin çeşitli sebepler ile evlere girmesi başta mutfak bölümü ve banyo kısımlarında yumurta bırakıp kısa zaman içinde çoğalarak evin tüm odalarına yayılmaya başlarlar. En güvenilir ev ilaçlama firmaları hem zararlı haşerelerin mekanlardan Read More

+

Ev ilaçlama

ev ilaçlama yöntemleriEv ilaçlama hizmeti alınmayan mekanlarda ortaya çıkan çeşitli haşere türlerinin insan sağlığına zararları pek çok kişi tarafından bilinir. Peki ev ilaçlama hangi süre aralığında ve hangi ilaçlama teknikleri kullanılarak yapılmalıdır. İste bu pek çok insanın kafasında soru işareti bırakan bir konu olup çoğu yanlış bilgiler ve yanlış uygulamalar ile yapılan konut ilaçlamaları böceklerin yok edilmesinden daha çok giderek bağışıklık mekanizmalarında ilaçlara karşı direnç sağlamalarına yapılan defalarca böcek ilaçlama uygulamasına karşın bir türlü ortadan kaldırılmalarının mümkün olmamasına sebep olmaktadır. Ev ilaçlama firmaları gerek donanım açısından gerekse uygulama teknikleri ve kullandıkları haşere ilaçlarının kalitesi açısından hiç bir fedakarlıktan kaçmamalı haşere mücadelesinde daima en iyiyi hedeflemelidir.

Bireysel olarak yetkisiz gerekli donanıma sahip olmayan kendi başına ev ilaçlaması yapan tecrübesiz amatör kişilerin hem yanlış haşere ilaçları kullanması hemde ilaçlamanın nasıl yapılacağı hakkında hiç bir tecrübe sahibi olunmaması elbette zaman zaman ev ilaçlama zehirlenmeleri gibi istenmeyen durumların ortaya çıkmasına sebep olabilir. Kokulu ev ilaçlama zararlı mı diye pek çok insan ilaçlama konularında hizmet almak istediği durumlarda ev ilaçlama servisleri ile görüşürken eksik bilgilendirmeler yada bazı ekiplerin kokulu ilaçlama zararlı içeriğinde yasak ilaçlar kullanılıyor yada tarım ilaçları kokulu ilaçlama sınıfına girer diyerek insanların aklında soru işaretlerinin belirmesinde başlıca sebeplerdendir.

Bu yazımızda ev ilaçlama hakkında sizleri bilgilendirme ve yol gösterme amaçlı bilgilere yer verip yanlış ilaçlamanın zararları nelerdir hangi ilaçlama türleri zehirlenmelere neden olur bu konularda bilgilendirme yaparak sizlerin nasıl bir ev ilaçlama servisi almanız gerektiği konusunda yardımcı olarak en doğru çözüme ulaşmanıza yardımcı olmaya çalışacağız. Amatör ve yetkisiz kişilerin yaptığı ev ilaçlama doğru haşere ilaçları kullanılmadığı için sorun yaşanmasına sebep olabilmekte kullanılan böcek ilaçları ister kokusuz olsun ister kokulu olsun acemi kişilerce yapıldığı zaman istenmeyen durumların yaşanmasında başlıca sebeplerden biridir. sağlıklı ev ilaçlama çözümleri almak için ancak deneyimli ve profesyonel ekiplerden hizmet alınması bunu yaparken kısa bir araştıra sonucu hizmet alınacak ekibin seçilmesi başarılı bir ilaçlama için zorunludur.

Buharlı ev ilaçlama zararlı mıdır?

Yaz dönemlerinde çok ciddi böcek sorunları ortaya çıkmakta bunların bazıları oldukça dirençli haşerelerden olup kokusuz haşere ilaçları yada sırt pompası ile spreyleme tarzda yapılarak bu haşerelerden kurtulmak kesinlikle mümkün olmamaktadır. Buharlı ev ilaçlamanın zararları bilinçsiz kişilerce yapıldığı zaman istenmeyen acı sonuçlar doğuracağı gibi çeşitli ilaçlama zehirlenme durumlarının yaşanması kaçınılmaz olmaktadır. Bilindiği gibi dumanlı böcek ilaçlaması kapalı alanlarda en zor haşerelerin imha edilmesi için kullanılmakta ve mekanı tamamen kaplayan kimyasallar içindeki aktif madde havaya karışarak çok ciddi böcek öldürücü özellik ortaya çıkmaktadır.

Dumanlı ev ilaçlama hakkında çok farklı ilaçların kullanılması sonucu pek çok olumsuzluk ve başarısız sonuçlar ile karşılaşan insanlar şunu bilmelidir ki yetkisiz ve amatör olarak haşere ilaçlaması yapanların hangi ilaçlama şeklini uygularsa uygulasın insan sağlığına ciddi zarar verilebileceği gerçeğini göz ardı etmemelidir.Ev ilaçlama, haşereler, böcekler ve kemirgenlere karşı uygulanması gereken, insanların sağlıkları açısından da oldukça önemli olan bir işlemdir. Profesyonel olarak hizmet veren ev ilaçlama firmaları tarafından uygulanan ilaçlamanın sağlığa zararı yoktur. Bu işlem alana ve haşere çeşitlerine bağlı olarak farklı olabilmektedir. Farklı yöntemler, farklı ilaçlarla, farklı uygulamalar doğrultusunda gerçekleşir.

Buna bağlı olarak da alınacak bazı önlemler olması zorunlu olup bilinçli ekipler bu önlemleri titizlikle yerine getirerek insanların haşere sorunlarına hiç bir sağlık riski meydana getirmeden çözümler üretirler. Böcekten kurtulmak amacıyla uygulanan ilaçlar eğer doğru uygulanıyorsa, yasal böcek ilaçlama şirketleri tarafından yardım alınarak gerçekleştiriliyorsa ve eğitimli kişilerce yapılıyorsa, ev ilaçlamanın sağlığa zararı yoktur. Kullanılan haşere ilaçları doğru seçildiği zaman ister mekanik ıslama şeklinde ilaçlama yapılarak ister buharlı yöntem kullanılarak yapılan ilaçlama sonrası yüksek oranda başarı sağlanabilir. Ev ilaçlama şekilleri arasında oldukça kapsamlı bir yapıya sahip olan buharlı böcek ilaçlama uygulaması amatör olarak ve tedbirsiz davranılarak yapılması oldukça riskli bir yöntem olup profesyonel ev ilaçlama firmalarından hizmet alınmalıdır.ev ilaçlama zararlımıdır

Hangi ev ilaçlaması zararlı olur?

Haşereler ile mücadele yaptırmak isteyen kişiler ev ilaçlama şirketleri ile irtibata geçmeli kendi başlarına evdeki böceklerden kurtulmak için kulaktan dolma bilgiler ile müdahale etmemeye özen gösterip en kısa sürede donanımlı bir ilaçlama firmasından ilaçlama yardımı almalıdır. Bireysel olarak alınacak hiçbir müdahale doğru olmaz. Ve insan sağlığı açısından istenmeyen tehlikelerin yaşanmasına sebep olabilir. Bireysel ev ilaçlama zararlı mı ev ilaçlaması zararlı olur mu gibi tedirginlik içindeki pek çok insan bir çok ön araştırma yaptıktan sonra evlerinde ilaçlama servisi almaya karar verirler. İlaçlama firmaları, böceklere karşı hazırladıkları ilaçları ziraat mühendisleri denetiminde hazırlarlar.

Her haşere türüne göre ayrı ve özenli şekilde hazırlanan ilaçlar, uzman kişiler tarafından da bilinçli şekilde yapılan ilaçlamalarla böceklere karşı en uyun dozda metrekareye göre en ideal ölçüde uygulanır. Bu nedenle boşa vakit harcayarak, bireysel olarak böceklerden kurtulmak için müdahaleler de bulunmak yerine, en yakın böcek ilaçlama şirketlerinden yardım almalısınız. Günümüzde yüzlercesi bulunan böcek ilaçlama servisleri arasından en deneyimli olanlarını tercih etmeniz ev ilaçlamanın zararları konusunda emin olmanıza yardımcı olacaktır.

Eğer böcek ile mücadele ardından sağlıklı ve kesin sonuçlar almak istiyorsanız muhakkak Sağlık Bakanlığı onaylı bir ilaçlama şirketi ile görüşmelisiniz. Profesyonel olamayan firmaların uyguladığı, ilaçlamanın sağlığa zararı vardır. Yanlış bir kimyasal belirlenmesi ve ilacın yanlış kullanılması, özellikle püskürtme ile uygulanan sıvı ilaçlamalar sırasında gerekli uyarıların yapılmaması solunum yolları rahatsızları başta olmak üzere farklı sağlık sorunlarına neden olabilir. Bu nedenle uygulanmadan önce, etkisi fazla olduğunda temas edeceği gıdalar varsa ağızları kapatılarak ortadan kaldırılmalıdır.

Hangi ev ilaçlama daha güvenlidir?

Haşereler ile mücadele konusunda uzman ilaçlama ekipleri tarafından uygulanan ev ilaçlamaları başta olmak üzere tüm böcek ilaçlama yöntemleri faydalı olup konusunda uzman olmayan kişilerin yapacağı ev ilaçlamanın zararları hem gıda zehirlenmeleri hemde insanların ciddi tehditler ile karşılaşmalarına sebep olabilmektedir. Ev ilaçlama kimlere yaptırılmalı sorusunu sormak elbette olası risklerden korunmak için yerinde olmasına rağmen boşu boşuna tereddüt yaşamak aslında bilgi sahibi olmamaktan ilaçlama konusunda yeterince bilinçlenilmediğine işarettir. Böcek ilaçlamasında haşere türüne göre ilaçlama şekilleri ve bu müdahaleler için belirli dozda mekanın özelliklerine en uygun ilaçlar kullanılıp açık alanlar ve kapalı alanlarda mekanın fiziki yapısına göre en etkili haşere ilaçları kullanılmalıdır.

Dış alan kimyasalları evlerde kullanılmaz ve mekandaki eşyalar başta olmak üzere evde ciddi tahribata maruz bırakacak ilaçlar evlerde kullanılamaz. Bu sebeple ev ilaçlama mutlaka deneyimli firmalara yaptırılmalı gereksiz yere tedirginlik yaşamak yerine güvenli ilaçlama ekiplerinden alacağınız ev ilaçlama hizmeti ile haşerelerden kurtulmaya çaba göstermelisiniz. Mekanlardaki böcek türlerinin ortadan kaldırılması için etkili haşere ilaçları ve doğru ev ilaçlama metotları seçilerek zararlı haşerelerden kalıcı olarak kurtulmak mümkündür. Haşere ve kemirgenler sağlığımızın düşmanı zararlılardır. Bu sebeple ev ilaçlama kendi sağlığınızı ve mekanın hijyenini korumak açısından bir hayli önemlidir.

Yaz aylarında olduğu gibi, kış mevsiminde dışarıda havanın soğuk olmasına karşın sıcak ortamlar olan daire ve evlerde haşere olmasının temel nedeni, böceklerin nemli ve sıcak bir alanda daha hızlı çoğalmaları ve yiyecek ihtiyaçlarını kolayca sağlayıp istedikleri ortamda hem yumurta bırakarak hemde besin konusunda zorlanmadıkları bu alanda uzun süre yaşayabilmeleridir. Ev ilaçlaması yapılmayan evlerde insanlara doğrudan zarar veren böcekler olarak dikkat çekenler, tahta kurusu, pire, kene, akrep, sivri sinek, çıyan, kırkayak gibi zararların yanı sıra, bakterilerin aşırı bir biçimde artışına yol açan hamam böceği, kalorifer böceği, tatarcık sineği, gibi böcekleri mekanlardan arındırmak için ev ilaçlama yaptırmak zorunludur.

Zararlı böceklerin mekandaki yoğunluğunun önlenmesi için etkili böcek ilaçları kullanılması ve haşere ile mücadele alanında profesyonel ev ilaçlama firmaları ile görüşülerek verilecek hizmet hakkında detaylı bilgi alınması ve gelen ekip tarafından bilinçli bir şekilde salıklı ev ilaçlama servisi alınması büyük önem taşımaktadır. Apartman ve evler insanların en önemli dinlenme ve konaklama alanları olup buralarda hijyen dengesinin iyi korunması insan sağlığı açısından oldukça büyük önem taşımaktadır. Ev ilaçlama şirketleri bu konuda en sağlıklı çözümleri sunan deneyimli hizmet veren haşere mücadele ekipleridir.

Evlerde En fazla görülen böcekler

Zaralı böcek çeşitlerinin hemen hepsi, ev, apartman,depo gibi kapalı alanlarda yaşamaya uyum sağlayarak buralardaki şartların kendilerine avantajlı olması ile hızla üremekte ve ortamları istila etmektedirler. Akrep, kertenkele, fare, çıyan, kırkayak gibi doğal yaşam ortamında yaşam sürmesi gereken zararlı türleri kapalı alanlara yiyecek bulma ya da olumsuz hava koşullarından koruma gibi sebepler ile girebilmekte buralarda uygun ortamı bulduğu için yuvalanarak üreme yolu ile insanlar için ciddi tehdit haline gelmekteler. Ev ilaçlama yaptırıldığı zaman evlerde görülen haşerelerin, temizlik ve hijyen gibi durumlar sağlanarak yok edilmesi mümkün olmayacaktır.

Zira zararlı haşereler pis ve çöplük alanlarda görüldükleri gibi temiz alanlarda da görülebilmektedir. Pire, tahta kurusu, güve, tespih böceği, hamam böceği, fare gibi zararlı canlıların da en sık görüldüğü alanların başında gelen evlerin böcek yaşam alanları haline gelmesini önlemek için ev ilaçlama yapılması ve bu uygulama sırasında kaliteli haşere ilacı kullanımı ve profesyonel ilaçlama tekniği uygulaması mekanlardaki zararlı haşerelerin imha edilmesinde oldukça belirleyici olmaktadır. Yaz dönemlerinde evler ve binalarda en çok karşılaşılan haşereler, pire, hamam böceği çeşitleri, karınca, sinek, gümüş böceği ve tatarcıklar dır.

Nemli alanlarda çok hızlı çoğalan bu haşere türleri, yaz mevsimlerinde hem üreyerek hemde uygun şartların oluşumu neticesinde çabuk çoğalıp ciddi sorunlara neden olabilmektedir. Bu nedenle ev ilaçlama hizmetleri, yaz mevsiminde daha sık yapılmaktadır. Kış mevsiminde ev faresi ve sıçan gibi kemirgenler evlerde en fazla şikayete sebep olan zararlılar olup bunlara ek olarak tahta kurusu, akar, nem ve toz böceği gibi parazitler de hem sıcak hem de soğuk havalarda evlerde görülürler.ev ilaçlama ücreti

Ev ilaçlama Nasıl Yapılır?

Evlerde ortaya çıkan haşere türlerini ortadan kaldırmak ve sağlıklı yaşam alanlarını oluşturabilmek için hem sağlıklı hemde haşereleri büyük oranda önleyici özel yöntemler kullanılmalı ve kaliteli böcek ilaçları seçilmelidir. Evdeki haşere şikayetlerinin yok edilmesi için kullanılacak haşere ilacı ve ilaçlama tekniği ev ilaçlama ve diğer mekanların haşerelerden arındırılmasında belirleyici olur. Haşereler ile kemirgen türlerine karşı uygulanacak yöntemler sıvı, jel ya da fare zehirleri olan özel ilaçlar kullanılarak ev ilaçlama yapılabilmekte uygulanacak bilinçli servis ile önlenmektedir.

1. Sıvı ilaçlama:

Ev ilaçlama uygulamalarında en sık tercih edilen ilaçlama şeklinin başında sıvı ilaç kullanımı gelir. Sıvı ilaçlar ile yapılan ev ilaçlamasında, hem böcekler önlenmiş olur, hem de ortamdaki zararlı organizmaların popülasyonunun azalması sağlanarak insan sağlığına zararlı parazitler imha edilerek sağlıklı mekanlarda yaşanması hedeflenir. Sıvı ilaçlar, püskürtme ya da buharlama yöntemi ile uygulanabilme özelliğine sahip sentetik içerikli suyla seyreltilebilen özelliğe sahip kimyasallardır. Sisleme yöntemi ile yapılan ev ilaçlamalarında, mekanın en az iki saat kapalı tutulması ve yeterli derecede havalandırılma yapılarak evlerin kullanılmaması gereklidir. Spreyleme şeklinde yapılan sıvı ev ilaçlama sonrası, ortamın uzun süre kapalı tutulması gerekmediği gibi, uygulama yapılırken, kokusuz ilaçlarda yarım saat evden çıkmak yeterli olmaktadır.

Ancak bu yöntemde kokulu ilaçlar kullanılırsa evin kapalı tutulması şarttır. Ev ilaçlama kokulu ya da kokusuz olarak da yapılabilmektedir. Haşere ilaçlama için kullanılan ilaçlar ve yöntemlerin bebeklere ve evcil hayvanlara zarar vermemesi için, bir takım tedbirlerin önceden alınması gereklidir. Böcek ilaçlama öncesinde ve sonrası alınması gereken tedbirler hakkında ve ilaçlama sonrası neler yapılması gerektiği hakkında ev ilaçlama yapılmadan önce gerekli bilgilendirme yapmalıdır. Evde böcek ilaçlaması için kullanılan ilaçların evdeki eşyalara zarar vermeyecek niteliğe sahip olması önemli bir husus olup evdeki gıda maddelerinin uygulama öncesinde hava almayacak biçimde korunması insan sağlığının etkilenmemesi için önemlidir.

2. Jel ilaçlama:

Evde görülen haşereler ile mücadele için sıkça talep edilen yöntemlerden biri jel ilaçlama yöntemi olup yalnızca hamam böceği türleri olan kalorifer böcekleri ve karafatma böceği ile karınca, ve gümüş böcekleri için etkili olan jel yöntem, pire, kene, fare akrep, arı gibi diğer haşerelere karşı hiçbir etki göstermeyeceği için bu böcekler üzerinde kullanılmaması gerekir. Jel ilaçların uygulanması sırasında, evin boşaltılmasına gerek olmadığı gibi, gıda maddeleri için önlem alınması ev ilaçlama öncesi ve sonrasında her hangi bir önlem alınması gerekmez. Bu haşerelerin eve girişine karşı önlem almak amacıyla da jel uygulama yapılmakta hamam böcekleri, karınca ve gümüş böcekleri üzerinde oldukça kalıcı bir etkiye sahip olduğu için sık, sık kullanılmaktadır.

3. Fare İlaçlama ve istasyon yöntemi:

Evde fare şikayetleri özellikle kış aylarında çok sık karşılaşılan bir durumdur. Bunun için evde fare ilaçlama yapılabildiği gibi, fare girişine karşı önlem alabilmek için istasyon modeli kullanılmakta kutular içine konulan fare ilaçları yoğun fare şikayeti yaşanan mekanlarda aylık olarak talep halinde ücretli olarak yenilenmektedir. İş yerlerinde hijyen kalitesini büyük ölçüde düşürdüğü gibi, maddi olarak da ciddi kayıplara yol açan fareleri yok etmek için uzman ekipler tarafından verilen fare ilaçlama hizmeti alınmalıdır. Fare istasyonu ev ilaçlama için ve iş yerlerinde sık kullanıldığı gibi, istasyon kullanılmaksızın kemirgenlerin görülebileceği alanlara direkt olarak fare ilaçları da uygulanmakta istasyonsuz daha ekonomik çözümlerde sunulabilmektedir.

Ev ilaçlama firmalarının önemi 

Haşere ve kemirgenlerden kurtulmak işletme ve gıda tesislerinde büyük önem taşıdığı gibi, evlerde bu durumun önemi insanların direkt zarar görmesini önleme yada zararlı bakterilerden insanları uzak tutma içinde oldukça önemlidir. Ev ilaçlama hizmeti temel yaşam alanı olan evlerde, insan sağlığını ciddi riske atan böcek ve kemirgenlerin yaşam alanlarından arındırılması ve sağlıklı mekanların tesis edilmesi açısından oldukça büyük öneme sahiptir. Ev ilaçlama fiyatları alınacak hizmetin kalitesi açısından da oldukça önemlidir.

Evin büyüklüğü ve haşere yoğunluğu gibi faktörler göz önüne alınarak hazırlanacak böcek ilacı yapılacak ev ilaçlamasında fiyatlar bu şartlara göre belirlenir. Bunun yanı sıra, evde görülen haşere ya da kemirgen türü ile yoğunluk derecesi de ev ilaçlama fiyatları belirlenirken, göz önünde bulundurulur. yaşam alanları insanların göz bebeği konumunda olan mekanlar olduğu için buraların hijyenik olması zararlı haşerelerin buraları istila etmemesi için mutlaka dönemsel olarak ev ilaçlama yaptırılması oldukça önemlidir.