Etiket: minik beyaz böcekler

 
Evdeki Küçük Böcekler
+

Evdeki Küçük Böcekler

Evdeki Küçük Böcekler birden fazla türeve sahiptir. Böcek ilaçlama dönemlerinde çok sayıda haşere şikayetine karşı ilaçlama çalışmaları hız kazanır. Bunlardan en fazla sorun teşkil edenleri hiç kuşkusuz evdeki minik böcekler olarak tabir edilen bazı haşereler insanları ciddi anlamada sıkıntıya sokar. Evdeki Küçük Böcekler nedir? dilerseniz bu konuya değinerek evde görülen küçük böcekleri elimizden geldiğince anlatmaya çalışalım. Nokta kadar beyaz böcekler belkide en zor kontrol altına alınan minik toz böceği ve beyaz nem böcekleridir.

Hem boyutlarının çok minik olması, hemde çok hızlı üremeleri ile insanların adeta kabusu haline dönişürler. Bu minik nokta kadar haşerenin Yazının Devamı

beyaz nem böcekleri
+

Nem böcekleri hakkında

Nem böcekleri hakkında sık sorulanlar bu böcek türlerinin nereden geldiği insanlara ne gibi zararları dokunduğu şeklinde ciddi endişeler olduğu için insanlar çok fazla huzursuzluk yaşamakta mutfak, banyo, mobilyalar ve elbise dolapları gibi çok önemli bölgelerde parke kenarları ve duvarlarda zor fark edilen minik beyaz nem böcekleri çok zor anlaşıldığı için iyice üredikten sonra dikkat çekmeye başlarlar. Nem böceklerinin önlenmesi için mutlaka ilaçlama yaptırılmalı ancak sıradan basit ilaçlar kullanılarak yok edilmeleri asla mümkün değildir. Nem böcekleri hakkında sık sorulanlar neden ölmedikleri bu böceğin nereden bulaştığı gibi önemli sorular olup bireysel olarak asla başa çıkılması mümkün olmadığı için profesyonel ilaçlama şirketlerinden ilaçlama servisi alınması kaçınılmazdır. Teknik ilaçlama nem böceği mücadelesinde uzman bir firmadır.

Beyaz nem böcekleri çok zor ölen haşereler olduğu için tek ilaçlama ile önlenmeleri çoğu zaman başarılı olunamaz. Bunun nedeni elektronik eşyaların motor bölümleri, mutfak dolaplarının arası, kapı dipleri ve parkelerin altlarında yuvalanıp çoğaldıkları için buralara ilaç etki etmeyebilir. Nem böcekleri hakkında sorulanlar oldukça fazla olup sizlere kısa kısa bilgi verip yaşadığınız nem böceği sorunlarından kurtulmak için neler yaparak hangi ilaçlama türünü yaptırıp kurtulabileceğiniz hakkında bilgiler paylaşacağız. Nem böceği ilaçlaması çok ciddi bir iştir ve sıradan ucuz ilaçlar, basit ilaçlama şekilleri ayrıca amatör ilaçlama ekipleri tarafından ilaçlanarak önlenmeleri kesinlikle söz konusu bile olamaz.

Nem böcekleri nasıl oluşur ?

Beyaz nem böceği oluşumu pek bilinmeyen bir özelliğe sahip olduğu için çok kolay ve hızlı üreyip kısa sürede tüm mekanı kaplar. Evlerin nemli bölgelerinde ve su alan yerlerinde oluşmaya başlayan bu haşereler adeta iğne ucu kadar minik ve zor fark edilen bir yapıda oldukları için genelde geç fark edilir. Yeni yapılan binalarda ve nemli bölgelerde sıkça karşılaşılan nem böcekleri men ve nemden dolayı oluşan küften meydana gelip binada kullanılan kum içinde ortaya çıktığı içinde kum böceği olarak ta bilinmektedir.Nem böcekleri nereden gelir

Beyaz nem böcekleri nasıl çoğalır ?

Beyaz nem böcekleri nemden oluşan ve rutubetli ortamlarda çoğalan yapıya sahip oldukları için sıvası kabarmış duvarlarda ve su alan zeminlerde kolayca üremeye başlarlar. Parke altları, buzdolabı ve bulaşık makinesi içi mutfak dolaplarının altları gibi bölgelerde ciddi üremeye başlayan beyaz nem böceği su çeken yerlerde oluşan kumlanma ve küflenme ile oluşmakta yumurtaları çok sayıda bırakıldığı için bir kaç ayda sayıları milyonları bulan bir sayıda insanların adeta kabusu haline gelmektedirler.

Nem böcekleri nereden gelir ?

Beyaz nem böceği küf ve rutubette oluşan ıslanmış zeminlerde üreyen minik böcekler olup aslında binanın sıvasında kullanılan kum içinde varlığını sürdürebilen oldukça küçük ve haşere ilaçlarına dirençli böcek çeşitleridir. Evlere inşaat sonrası yayılmaya başlayan bu minik haşereler maalesef çok geç fark edildiği için önlem alınması da çok zorlaşmaktadır. Ahşap döşemeler, dolaplar ve duvarlarda çok sayıda kaşımıza çıkarlar. özellikle parke altlarında yeşil küf oluşumu bu böceklerin ciddi üremesine sebeptir.

Beyaz nem böceklerinin zararları ?

Beyaz nem böcekleri hassas ciltli insanlarda cilt alerjisi, astım bronşiti tetikleyen özellikleri ve bebeklerde solunum yolu rahatsızlıklarına neden oldukları için insan sağlığına zararları bilinmektedir. Astım hastalarında bu rahatsızlığın iyice ağırlaşmasına neden olurlar. Ayrıca nem böcekleri hakkında sık sorulanlar içinde bu haşerelerin insanı ısırıp ısırmadığı yönündedir. İnsanları ısırmaz ama cilt hassasiyeti olanlarda ciddi rahatsızlıklara yol açtığı için ilaçlama yaptırılması son derece önemlidir.

Beyaz nem böcekleri hastalığa sebep olur mu ?

Nem böcekleri hakkında sık sorulanlar genellikle insan sağlığına etkilerinin neler olduğu ve bir türlü baş edilemedikleri olup beyaz nem böcekleri hastalığa sebep olur mu diye bizi arayan insanlar çeşitli solunum yolu rahatsızlıklarını tetiklediklerini öğrenmelerinden sonra vakit kaybetmeden beyaz nem böceği ilaçlama hizmeti alarak yaşam alanlarında ciddi sorunlara sebep olan haşerelerden kurtulmaya çalışılmaktadır. Nem böceği zor ölür ve tek ilaçlama ile önlenmesi sadece yeni başlayan sorunlarda mümkün olmaktadır.rutubet böcekleri

Nem böceklerine karşı alınacak tedbirler 

Beyaz nem böceklerine karşı alınacak tedbirler arasında en önemlisi üreme şartlarının ortadan kaldırılması rutubet çeken duvarların onarılması ve mekanın sık sık havalandırılıp evdeki küflenme ve rutubetin sonlandırılması beyaz nem böceği üremesini yavaşlatır. Ancak ortaya çıkan nem böceği şikayetleri sisleme ve kokulu ilaçlama yaptırılmadan kesinlikle önlenemez ve zaten yok edilmeleri de oldukça zordur. Rutubet böcekleri sağlık sorunlarına sebep olan zararlı böcekler olup profesyonel ilaçlama yaptırılması zorunludur.

Evdeki minik beyaz böcekler 

Çoğu insan evde toz kadar küçük böcek olduğunu bilmez ve varlığını bile aklına getiremez. İşte evdeki minik beyaz böcekler bunlardan olup ilk bakışta anlaşılmaları çok zordur.Teknik ilaçlama olarak minik toz haşereleri ve nem böcekleri ile mücadele konusunda bir çok mekanda ilaçlama yapmış bunların pek çoğunda kalıcı başarı sağlamıştır. Minik beyaz böcek çeşitleri oldukça dirençli olup sıradan ilaçlar ile asla önlenemezler. Bu nedenle nem böceği ilaçlama firmaları ile görüşülerek profesyonel çözüm alınması gerekir.