Etiket: Pire nasıl çoğalır

 
Pire Ve Pire Çeşitleri
+

Pire ve pire çeşitleri

Pire ve pire çeşitleri insanlar için oldukça zararlı bir haşere olarak dikkat çeker. İlaçlama yaptığımız pire çeşitleri değişik isimler adı altında anılmaktadır. Genellikle hayvanlar üzerinde yaşayan pireler hayvan piresi, kedi piresi, köpek piresi, ve toz piresi gibi değişik isimlerle bilinirler. Böcek ilaçlama yaptığımız pire türleri insanlar açısından son derece rahatsız edici zıplayan ve kan emen asalak haşere türüdür. Üzerinde yaşadığı konakçısının kanını emerek beslenir ve çeşitli hastalık bulaştırma riskini beraberinde taşır. Başlıca pire ve pire çeşitleri, en fazla görülenlerden biri olan kedi piresi, köpek piresi, Yazının Devamı

+

Pire nasıl öldürülür

pire yumurtaları nasıl ölürPire nasıl öldürülür? evimi pireler bastı kaç defa ilaçlama yaptım bir türlü kurtulamıyorum diye bizi arayıp pire şikayetine maruz kalan pek çok insan vardır. Öncelikle pire nasıl çoğalır? kısaca değinip pire için ne yapılır onu belirtelim. Pire hızlı üreme özelliğine sahip bir haşere olduğu için erken pire ilaçlaması bu zararlının imhasında önemli bir sebeptir. Pire yapı olarak sert kabuklu, ve pek çok böcek ilacına kolayca direnç gösterme özelliğine sahip bir canlı olduğu için kokusuz ilaçlar ve ucuz pir ilaçları kesinlikle yeterli olmayacaktır. Pire yumurta bırakarak çok hızlı bir biçimde yayılır ve pire yavrusu ile pire pupaları halı dipleri,kumaş yüzeyler ile evcil hayvanların tüyleri arasında ciddi yoğunluk kazanırlar. Yetişkin pireler evdeki şikayetin küçük bir bölümüne sebep olduğu için asıl tehlike pire yumurtaları olmaktadır. Pire yumurtaları nasıl ölür? bu aslında başlı başına bir sorun olduğu için pek çok pire ilaçlama firması pire nasıl öldürülür? tam olarak başarı sağlayamaz.

Pire ilacı kokulu özellikte ve yakıcı etkiye sahip oldukça kaliteli olmaz durumundadır. Evde her tarafa yayılmış pire pupaları ve yavru pirelerin önlenmesi için kokusuz ilaçlar hiç bir şekilde çözüm olmayacağı için kaliteli ve etkili ilaçlar ile pire ilaçlaması şarttır. Pire nasıl öldürülür? tam olarak anlaşılması için kullanılan pire ilaçlama türleri nelerdir bilinmesinde fayda vardır. Açık alanlar daha çok toprak yüzeyler ve bitli örtüsü bulunan bölgelerden oluştuğu için hemen söyleyelim kokusuz ilaçlar kesinlikle hiç bir işe yaramayacaktır. Bu tür bölgelerde kokulu ilaçların kullanılarak yüzeyler spreyli ilaçlama yöntemi ile ıslama halinde ilaçlanmalı tozlu bölgelerde kolayca saklanan hayvan pireleri ile toz piresi bir an önce imha edilmelidir. İlacın yakıcı etkisine maruz kalmayan pire türleri ilaç kuruyup etkisi azalınca kullanılan böcek ilacından etkilenmediği için ani etkili kimyasallar tercih edilmek durumundadır. Bu nedenle pireler nasıl öldürülür sorusunun yanıtı kesinlikle ani öldürücü pire ilaçları kullanmak olur.pireler nasıl öldürülür

Siyah pire olur mu?

Pireler açık alanlar başta olmak üzere apartmanların bodrum, çatı, otopark, sığınak ve atıl bölgelerinde sıkça sorun oluşturur. Bunun sebebi kedi ve köpek gibi evcil hayvanların buralarda yatıp beslenmeleri ve özellikle kedilerin tenha bu bölgelerde doğum yapması pire basmalarına neden olur. Siyah zıplayan minik böcekler görüyorum siyah pire olur mu? şeklinde çok soru ile karşılaştığımız için kısaca pirelerin renkleri hakkında bilgi vermemiz doğru olacaktır. Hayvan pireleri olarak bilinen kedi piresi ile köpek pireleri siyah renkte olup yavruları biraz daha açık tonda olmasına karşın pirelerin büyük bölümü siyah renktedir. Toz pireleri ve kum piresi kahverengi tonda olup boyut olarak siyah kedi piresi ile kıyaslandığı zaman daha ufak boyutludur. Apartmanda pire var pire nasıl öldürülür? diye merak edenlerin bilmesi gereken ortak kullanım alanlarında genel pire ilaçlaması yapılarak pireli bölgeler pire şikayetinden arındırılmak zorundadır. Bireysel olarak pire ile mücadele başarılı olamayacağı için böcek ilaçlama hizmeti alınması gerekir.

Pire mücadelesinde pire yumurtaları nasıl ölür? sorusuna yanıt vermek çok önemlidir. Çünkü pire oluşumunda önemli yeri olan pire yumurtaları pek çok haşere ilacından etkilenmeyen bir özelliğe sahip olduğu için pire ilaçlama yapıldıktan sonra bile kısa zaman içinde pire görülmesine sebep olur. Pire nasıl çoğalır bilmeden pirelerin imha edilmeye çalışılması tam olarak sonuç vermez. Ev ve iş yerlerinde pire görülmesi ile bu mekanlarda ürün ve ortamın fiziki durumuna bağlı olarak değişik pire ilaçlama türleri uygulanır. Pire nerelerde olur? diye soran insanların bilmesi gereken karanlık, ve ışık görmeyen bölgelerde pire müthiş bir yayılma hızı ile tüm mekanı kuşatarak buralarda binlerce pire oluşmasına yol açar. Bodrum ve sığınaklarda pire üremesi bu yapıdaki bölgeler olmalarından kaynaklanır. Uzun süre kullanılmayan bu tür ortamlara girildiği zaman dışarı çıkınca elbise paçalarında yüzlerce siyah zıplayan pire ile karşılaşılması çok sık görülen bir durumdur. Pireler nasıl öldürülür diyenler en kısa sürede böcek ilaçlama firmaları ile görüşerek profesyonel bir pire ilaçlama hizmeti almak durumundadır.