Etiket: Toz böceklerinin zararları

 
Toz Böceği Neden Olur
+

Toz böceği neden olur

Evlerde görülen nokta büyüklüğündeki toz böceği neden olur? hayatında ilk defa böylesi minik ve çok zor fark edilen böcekleri görenler şaşkınlığını gizleyemez. Toz böceklerinden korunmak için ortamın devamlı havalandırılması ve evin içinde küf yada nem olmaması şarttır. Ayrıca güneş ışığı bol miktarda eve girmelidir. Toz  böceklerinin zararları arasında astıma yol açmaları, insan teninde kaşıntı yapmaları ve küçük çocuklarda solunum yolu enfeksiyonlarını tetiklemeleri başta gelir. Toz böceği ilaçları bireysel olarak kullanılması mümkün olmayan özel olarak hazırlanmış güçlü aktif maddeler içerir. Bu nedenle toz böceği ilaçlama fiyatları asla  ucuz fiyata yapılamaz. Toz böceği neden olur? evdeki toz böcekleri Yazının Devamı

+

Toz böceği ilaçlama firmaları

toz böceği ilaçlama şirketleriToz böceği ilaçlama firmaları, nokta kadar küçük böcekler olan beyaz toz böceği ilaçlama konusunda etkili yöntemler kullanmak zorundadır. Toz böcekleri ucuz toz böceği ilaçlama yapılarak yada sıradan bildik toz böceği ilaçlama şekilleri ile ortadan kaldırılamaz. Toz böceği ilaçlama şirketleri hem böceklerin yapısı hemde kullanılacak ilaçların seçimi ve hangi yöntemin daha etkili sonuç vereceği gibi önemli konulara tam hakim olmak durumundadır. Mite zararlısı olarak ta bilinen beyaz toz böceği ve nem böcekleri, toz içinde, evlerin küflenmiş nemli alanlarında ve yatak içlerinde yaşar. İnsan bedeninden dökülen deri parçaları ile beslenen bir canlı türü olmasına karşın değişik bölge ve şartlarda insanlar için ciddi sıkıntıya yol açarlar. Mayt, toz akarı, beyaz nem böceği, küf böceği, mite, deri böceği, kum böceği gibi isimler ile bilinirler. Bu minik yapılı haşereler bazı hayvanların ve insanların deri döküntüleri ile yaşamlarını sürdürürler. Bilinen 140 ile 160 kadar mayt ve toz akarı türü bulunmaktadır.

İnsanların yaşam alanlarında fark edilmeden hızlı bir şekilde üreyerek ortamı saralar. Ancak insan derisi ile beslenip yatak odalarını mesken tutan bu minik böceklerin birden çok türü ve renk yapısı olduğu için farklı böcekler oldukları sanılır. İnsan bedeninde on binlerce mayt, ve deri böceği, mite yaşam sürdürebilir. Toz akarı ile mücadele bilinçli olarak doğru zaman ve aralıkta yapılmalıdır. Nem böceği ve toz böceği olarak bilinen mite türleri ancak mikroskop ve büyüteç ile rahatça görülür. Mite ilaçlama firmaları en fazla evlerin içinde insanları huzursuz eden bu böceklerin yok edilmesi için etkili yöntemler kullanmalı ve ilaç seçiminde son derece hassas davranılmalıdır. Toz böcekleri genel olarak tozlu ortamlarda ve nemli yerlerde daha fazla şikayet sebebi olmaktadır. Bronşit ve astım hastalıklarını tetikleyen tehlikeli haşereler oldukları için bebekler ve çocuklarda ciddi nefes yolu şikayetlerine sebep oldukları için önlem alınmadığı zaman ileride kalıcı solunum yolu rahatsızlıklarına yol açarlar.

Toz böceği ilaçlama servisleri nasıl seçilir?

Bazı kişiler bireysel olarak çeşitli önlemler almaya çalışıp bu zararlı böceklerden kurtulmaya çalışsa bile başa çıkamadığı için toz böceği ilaçlama servisleri ile çalışmak zorunda kalmaktadır. Bunun nedeni toz böcekleri ile başa çıkmak böcek ilaçlama bakımından en zor mücadele türü olduğu için klasik çözümler ve ucuz böcek ilaçları kullanılarak asla etkili olunmaz. Hassas ciltli kişilerde alerjiye sebep olan mayt ve mite haşeresi evde yün, yastık, halı, battaniye, yorganlar, çocukların oynadığı çeşitli oyuncaklarda , koltuklarda, ve yatak arasında üremeye sebep olduğu için buralarda gerekli tedbirler alınarak en kısa sürede nem böceği ilaçlama firmaları ile görüşüp evde toz böceği ilaçlama yaptırılmalıdır. Toz böcekleri sıcak ortamları ve nemli kısımları çok sever. Yatak odaları, banyo, mutfak ve evin değişik bölümlerinde görülen değişik çeşitleri ile özellikle ev hanımları için ciddi ruhsal sıkıntı kaynağı olmaktadırlar. Toz böceği oluşumundan korunmak için böcek ilaçlama sonrası anti bakteriyel yatak kullanmak, oda ve özellikle yatak odaları her gün düzenli olarak havalandırılmalıdır.

Evde alınacak bazı tedbirler toz akarları ve mitelerin tam olarak yok olmasını sağlamaz sadece azalmasına neden olur. Toz ve nem böceklerinin tamamen yok olması için evlere periyodik olarak böcek ilaçlama kapsamında toz böceği ilaçlama şirketleri tarafından ilaçlanarak evin içinde yayılmaları önlenmelidir. Beyaz toz ve nem böcekleri, mite, mayt, toz akarı aynı türden olan parazittir. Daha çok Mite mayt diye bilindikleri için insanlar başka renk ve türleri başka böcekler olarak düşünebilmektedir. Toz böceği ilaçlama servisi seçerken bu böcekler hakkında yeterli bilgiye sahip ekipler tercih edilmeli kokusuz haşere ilaçlarından çok sisleme yöntem ve yakıcı özelliği ön planda olan etkili böcek ilaçları kullanan toz böceği ilaçlama firmaları tercih edilmelidir. Unutmayın toz ve nem böceklerini yok etmek alışıldık sıradan yöntem ve ilaçlar ile mümkün değildir. Toz böceği ilaçlama firmaları,nın seçiminde donanımlı ve eğitimli olması doğru ilaçlama şekilleri ile evde toz böceği ilaçlama yapması ve sorulan sorulara tam yanıt veren ekiplerden ilaçlama yardımı alınması şarttır.toz böceği ilaçlama şirketi

Toz böceklerinin zararları

Ev tozu, mayt, küf sporları, hayvan kürkü ve tüyü, alerjik sorunlara yol açmakta bazı kişileri olumsuz yönde etkilemektedir. Bebekler ve çocuklarda burun tıkanması ve sinüslerin iltihaplanması, sık görülen bir çok şikayete, ev tozu akarları yani mayt ve miteler sebep olur. Yatakta bulunan tozun, yerde bulunan tozdakinden % 100 daha yüksek oranda toz böceği olduğu yapılan çalışmalar sonucu görülmüştür. Beyaz nem böcekleri ve toz böcekleri 20°C civarında daimi sıcaklık, % 60-80 arasında nem güneş ışığının evde bazı bölgelerde olmaması toz böceklerinin üremesinde en önemli sebeptir. Güneş ışınları maytları imha etme özelliğine sahip olduğu için bol güneş gören evlerde çok daha az rastlanırlar. Toz böceği ilaçlama firmaları olarak bu böceklerin insan vücudu tarafından verilen ısı ve nem içerdiği, maytlar için ideal bir yaşam potansiyeli sunduğu için yatak içerisinde ve insan bedeninde çok rahat yaşam imkanı sağlarlar. Toz böceklerinin zararları, burun şikayetleri, alerji erkek çocuklarda daha sıktır. Çocuklarda 7-10 günden fazla süren sulu burun akıntısı, en fazla ortaya çıkan yan etkilerdir. Yeni doğan çocuklarda bu rahatsızlıklar çok daha fazla görülür.

Toz böceği ilaçlama firmaları ev ilaçlama kapsamında spreyli uygulamadan çok buharlı böcek ilaçlama tekniği kullanmak durumundadır. Bunda asıl sebep beyaz toz böcekleri ve küf böceklerinin evin tavanından, parke altlarına, dolap içlerinden kapı diplerine kadar çok değişkenlik gösteren bölgelerde üreme ve yayılma özelliğine sahip olmalarıdır. Toz böceği ilaçlama şirketleri ile çalışmadan önce kullandıkları haşere ilaçları ve uyguladıkları böcek ilaçlama yöntemleri tam olarak bilinmeli ucuz ilaçlar ve spreyli yöntem kullanarak yapılan nem böceği ilaçlaması kaçınılmaz bir başarısızlık nedeni olur. Toz böceği ilaçlama firması garanti verme konusunda kesin konuşuyor ise mesafeli durulmalı bu böceklerin diğer tüm haşere çeşitlerine oranla hem yaşam bölgelerinin çok dip kısımlar olması, hemde dirençli yapıları sayesinde pek çok böcek ilacına karşı direnç göstermesi kesin olarak garantili nem böceği ve toz böceği ilaçlamasını imkansız kılmaktadır. Ancak firmamız büyük oranda toz böceği imhası sağlayan etkili ilaçlar ve kalıcı böcek ilaçlama çözümleri sunmasına karşın tek ilaçlama ile toz böceklerinden kurtulmak ilerlemiş sorunlarda imkansızdır.

+

Toz böceği nasıl öldürülür

toz böceklerinin zararlarıToz böceği nasıl öldürülür? kış aylarında ve yaz dönemlerinde en fazla insanlara huzursuzluk veren böceklerden olan beyaz nem böcekleri nasıl öldürülür? soruları yapılan ilaçlama sonrası şikayetten kurtulamayan pek çok insanın aradığı yanıttır. Toz böcekleri nasıl ilaçlanır? kısaca değinmeden önce bu böceklerin yapısı hakkında bir kaç bilgi verelim. Çok minik böcekler olmalarına karşın, beyaz nem böcekleri ile toz böcekleri haşere ilaçlarına en dirençli haşereler,dir. Minik yapıları ile dolap arası, elektronik eşya içi, koltuk, yatak ve elbise dolapları arasına girip kolayca buralarda yumurta bırakırlar. Kokusuz ilaçla çoğu zaman hiç bir varlık gösteremediği için sisleme yöntem ve yakıcı özellikli ilaçlar kullanılarak ilaçlaması yapılmalıdır. Minik toz böcekleri en yaygın olarak ısıran yatak böceği olarak ve beyaz nem böceği olarak cilt alerjisine yol açan türler olarak karşımıza çıkar.

Toz böceği nasıl öldürülür? diye bizi arayıp toz böcekleri hakkında bilgi edinen insanlar bu böceklerin oluşumu ve yaşama alanları konusunda gerçekleri öğrendiği zaman ciddi şaşkınlık ve endişe yaşamaktadır. Toz böceği nasıl ölür bilmeden bu böcekler ile mücadele kesinlikle başarıya ulaşamaz. Evin her bölgesinde üreme kapasitesine sahip oldukları için diğer böceklerin giremeyeceği kadar dar alanlar ve eşya aralarına yuvalanan nem böceklerinin öldürülmesi sıradan bildik ilaçlar ile başarılamaz. Duvarlar, kapı dipleri, parke araları, dolapların iç kısımları ve arka tarafları, beyaz eşya içleri, ve elbise dolapları gibi bölgelerde ortaya çıkarak önlenemez hale gelen bu minik nem böceği ve toz böcekleri ancak sisleme yöntem ve çok güçlü haşere kontrolü sağlayan profesyonel ilaçlama yöntemleri ile mümkündür.toz böceği mücadelesi

Toz böcekleri nasıl yok edilir?

Nemli, rutubetli ve sıvaları kalkmış bölgelerde yaşamayı seven toz böcekleri, ilk aşamada insanlar tarafından fark edilmediği için evin bir çok bölgesine yayılmaya başladıktan sonra ancak insanlarca farkına varılmaktadır. Toz kadar küçük böcekler olduğundan, toz böceği olarak bilinmektedir. Toz böcekleri yapı olarak çok küçüktür. Yaklaşık olarak 0,2 – 0, 5 mm arasında bir görünüme sahiptirler. Beyaz ve açık renk yüzeylerde fark edilmeleri çok zor olduğu için eğer koyu renkli bir alan üzerinde olurlar ise o zaman fark edilebilirler. Beyaz nem böcekleri ile toz böceklerini fark etmek oldukça zordur. Toz böceklerinin zararları, solunum yolu rahatsızlıkları olan astım ve nefes yolu enfeksiyonlarına yol açtıkları için özellikle bebekler için ciddi tehdit oluştururlar. Uyuz böceği, mite, mayt, toz akarı, nem böceği, deri altı böceği gibi değişik isimler ile bilinmelerine karşın pek çok insan aynı türden olduklarını bilmezler.

İnsanların vücudu üzerinde de olumsuz yanları ise deri üstünde yaşanan kızarıklıklar ve kabarmalar toz böceği tarafından ortaya çıkar. Toz böceklerinin en ciddi zararı, ciltte sulu bir şekilde yara oluşturmasıdır. Eğer bu yaraya dikkat edilmez ise daha ciddi problemlere yol açılabilir. Toz böcekleri nasıl yok edilir? diye bu minik toz ve nem böceklerine karşı önlem almaya çalışıyorsanız mutlaka profesyonel böcek ilaçlama talebinde bulunmanız ve bu konuda uzman ekiplerden yardım almanız şarttır. Pek çok ilaçlama şirketi bile ne yazık ki toz böceği nasıl öldürülür? tam olarak bilmedikleri için insanları ciddi zarar ve zahmete sokarak insanlarda büyük sıkıntılara yol açılmaktadır. Toz böcekleri ile mücadele mutlaka bu böceklerin yapısını iyi bilen özel toz böceği ilaçları kullanan ilaçlama firmalarına yaptırılmalıdır.