Evi Pireler Bastı

Evi Pireler Bastı

Evi Pireler Bastı Yardım Edin, pirelerden bir türlü kurtulamıyorum diyen çok sayıda insanla karşılaştık. Böcek ilaçlama konusunda en fazla karşılaşılan hiç kuşkusuz bireysel çözüm aramaya çalışan insanların yaptığı yanlış müdahaledir. Bazı haşereler ucuz ilaçlara direnç kazanıp çok daha zor ölmeye başlar. Bazı böcek çeşitleri ise sağlam yapıları ve sert kabuksu özellikleri ile sıradan ilaçlara kolaylıkla karşı koyabilir. Pirelerin vücudu işte bu özellikte olup evdeki pirelerden kurtulmak için bireysel müdahale yeterli olmaz.

Minik arkadaşınız olan evin neşesi kedi ve köpekleriniz küçük gezintisinden eve pirelerle dönme ihtimali yüksek evcil hayvanlardır. Evinizi pireler mi bastı? Evde zıplayan küçük siyah böcekler görüyorsanız ve sürekli kaşınma hissediyorsanız işiniz son derece zordur. Siyah zıplayan böcek olarak tabir edilen kedi piresi ve hayvan pireleri ile başınız dertte demektir. Ancak kaşınma sonrası her hangi bir böcek yoksa evinizde maytproblemi yada toz akarı olabilir.

Evi pire basarsa bunun çeşitli sebepleri olabilir. Yolda minik bir kedi ya da köpek gördüğünüzde dayanamayıp severseniz yada eve alanlardansanız, evinizi pirelerin basma potansiyeli oldukça yüksektir. Özellikle hayvan severler ve merhametli insanlar bina yada apartman etrafında kedilerin yavrularını görüp sevmeleri ile pire bsmasına maruz kalmaktadır. Hemen her insanın başına gelebilecek olan bu durum illa ki bir sokak kedisi ya da köpeği ile evinize gelmez.

Pikniğe gittiğinizde, yeşil alanlar ve boş arsalardan geçtiğinizde yada evinizin bahçesinde dolaşırken yaşanabilir. Evcil hayvan besleyen insanların dışarıya dolaşmaya çıkan kedi ya da köpeği başka hayvanlardan aldığı pireleri de evinize misafir olarak getirmesi sık görülen bir durumdur. Bu gibi bir durumda evinize pire bulaşmasını fark etmemeniz oldukça sıkıntılı bir sürecin habercisdir. Pirelerin yayılma hızı hakkında karşımıza çıkan rakamlar da oldukça ürkütücü boyutta olacağı için çok sıkıntılı bir durum yaşanır.

Pirelerden Kurtulmak

Pirelerden Kurtulmak

Evi Pire Basarsa Ne Yapmalı?

Evi pire bastı ne yapmalıyım? diye arayış içine giren pek çok insan pek çok ilaç uygulamasına karşın başarılı olamaz. Bir dişi pire her gün ortalama 50 yeni yumurta bıraktığı için çok fazla pire yumurtası ve pire puapasının mekanda oluşmasına yol açar. İşte bu üreme hızına karşı pirelerle başa çıkma son derece zordur. Evi pire basarsa ne yapmalı? öncelikle ilk görüldüğü anda evin halı ve koltukları başta olmak üzere ev elektrik süpürgesi ile dip, köşe güzelce süpürülmelidir.

Ayrıca deterjanlı yada sirkeli su ile parke ve halılar silinmeli evin pirelerin yayılmasına kaşı temizlenmesi yavaşlatıcı bir etki sağlayacaktır. Şayet gece yatınca uykunuzda bir şeylerin sizi ısırması sonucu sabah kalktığınızda vücudunuzda kızarma, kaşıntı ve çeşitli şişlikler görüyorsanız yatak böcekleri ile başınız dertte demektir. Yatak böceği olarak toz akarı, mayt ve mite, pire, tahta kurusu gibi yatakta yaşayan ve üreyen böceklerin insanlarda ciddi sağlık sorunlarına sebep olduğu sıkça görülen bir durumdur.

Evimi pireler bastı diyenler genelde zıplayan minik böcekler gördüğü için evde pire olduğuna hükmeder. Anck siyah zıplayan böcekler sadece pire olmayabilir. Çünkü sıçrayan kuyruklu böcek olarak isimendirilen pireye benzeyen minik haşerelerde vardır. Ancak bu durum çok sık yaşanmamaktadır. Evi pire basması sonucu aile bireylerinde ciddi rahatsızlık ortaya çıkar. Bu durumda öncelikle bir pire ilaçlama firması ile görüşmeli en kısa sürede pirelerin yok edilmesi için pire ilaçlaması desteği almalısınız.

Her zaman çağırılan pire ilaçlama servisi aynı gün içinde gelemeyebilir. özellikle yaz dönemlerinde çok yoğun çalışan ilaçlama şirketleri genelde bir kaç gün sonraya randevu verir. Evi pire basması sonrası derhal tedbir almak evi temizlemek ve pireyi evin her tarafına yayılmadan önlemek gerekir. Doğal pire önleme yolları pirelerin imhası için çok fazla çözüm sunmaz. Bu sadece yayılmalarını yavaşlatır. En iyi çözüm en kısa zamanda pirelerin önlenmesi için pire ilaçlama yaptırmak kesin çözümdür. Kalorifer böceği  ile mücadele yazımıza göz atın.

Yoruma kapalı