Hamam Böceği İlaçlama

Hamam böceği ilaçlama

Hamam böcekleri insanları en fazla rahatsız eden gider böcekleri olup hamam böceği ilaçlama yaptırmak hem bu böceklerin tiksindirici yaşam alanlarından evlere taşıdıkları mikroplardan korunmak hemde her türlü yiyecek ve içecek maddelerinin arasında dolaşıp buralara dışkılarını, salyalarını bırakmalarından kaynaklanan bakterilerin üremesini engelleme adına hayati öneme sahiptir. Yer yüzünde kutuplar hariç her bölgede kolayca yaşama adapte olabilen değişik ebatları ve renkleri bulunan yüzlerce hamam böceği bulunmasına rağmen ülkemizde görülen zararlı hamam böcekleri isim olarak karafatma böceği, kalorifer böceği, kakalak, şark hamam böceği, amerikan hamam böceği, alman hamam böceği ve oryantal hamam böceği olarak anılmakta en fazla evlerde bu böcekler ile karşılaşılmaktadır.

Evde hamam böceği ilaçlama daha ilk böceğin görülmesi ile birlikte yaptırılması gerekirken ne yazık ki insanlar bunu pek önemsemez ya kendi başlarına çeşitli böcek tabletleri ile yada böcek yapışkanı ve ucuz sıradan haşere ilaçları ile hamam böceği ilaçlaması yaparak evde gördükleri bu böceklerden kurtulmaya çalışırlar. Aslında bu yanlış bir tutum olup gerek fiziksel olarak öldürmek ve gerek kimyasal olarak hamam böceği ilaçlama bireysel yollar ile yapıldığı zaman ortadan kalkması düşünülürken bir iki ay sonra her tarafta yavru hamam böcekleri ve değişik boyutlarda hamam böcekleri ile karşılaşılmaya başlar. Bu bireysel hamam böceği ilaçlamasının yetersiz olduğunu aksine yanlış ilaçlar ve uygulama sonucu evlerin böcekler tarafından istila edildiğine en iyi kanıttır.

Hamam böceği ilaçlama zamanı

Tüm böcekler ısınan havalar ve yaz mevsiminde en yoğun üremelerin görüldüğü mevsimde çoğalıp evlerde huzursuzluk sebebi olurlar. Bu bakımdan hamam böceği ilaçlama zamanı elbette bahar dönemlerinde çok yaygın yaptırılan bir dönen olup aslında hamam böcekleri için özel bir zaman aralığı beklemek yanlıştır. Evlere giderler ve borular başta olmak üzere kapı altları, havalandırmalar gibi çeşitli noktalardan giren hamam böceği yüzlerce yumurta bırakıp sayıları on binler ile ifade edilen böceklerin ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Bu sebeple hamam böceği ilaçlama dönemi ilk böceğin evde görülmesi ile başlar ve vakit kaybetmeden yaptırılması zorunlu hale gelir. Böcek ilaçlarına bağışıklık kazanma özelliği olan ve yumurtalarına ilaç işlemediği için kalıcı özellikli ilaçların kullanılması gereken aynı zamanda yuvalarını dağıtıcı uygulamalar ile hamam böceği ilaçlama yaptırmak evdeki böcek sorunlarını uzun süre önlemektedir.

Hamam böceği ülkemiz genelinde her yerde görülebilen antenli görünüşleri ve iri bünyeleri ile oldukça tiksindirici ve ürkütücü haşereler olarak dikkat çeker. Parlak kabuklu, genelde siyah renkte görülen bu canlının altı bacağı, başında iki tane anteni vardır. Bu antenler sayesinde besinlerin yerini ve yönlerini algılarlar. Hamam böceği insanları ısırmadığı için zararsız olarak bilinse de taşıdıkları virüsler ile sağlığımızı oldukça tehlikeye atan canlılardır. Evlerde banyo ve mutfak bölgesinde sıklıkla görülen bu böcekler yumurtlama yöntemi ile çoğalır ve her bir yumurtlamada yüze yakın yumurta oluşturur ve bu yumurtaları üzerinde taşıyarak çeşitli  bölgelere bırakıp ciddi böcek üremesine sebep teşkil ederler. Besinlerine mutfakta bulunan kalıntılardan ya da açık bırakılan besinlerden sağlayan bu zararlılar hamam böceği ilaçlama ile ortadan kaldırılarak insanlar için neden oldukları zararlar ve rahatsızlıklar ortadan kaldırılabilir

Hamam Böcekleri Nasıl Önlenir

Hamam Böcekleri Nasıl Önlenir

Hamam böcekleri nasıl önlenebilir?

Evlere böcek girişi aslında zararlı haşerelerin ilk rahatsızlık verme zamanının başlangıcı olup buralardan giderek artan böcek sızmaları evlerin ve iş yerlerinin ciddi anlamda böcekler tarafından kuşatılmasına neden olmaktadır. Peki ama dışarıdan giren hamam böcekleri nasıl önlenebilir hiç düşündünüz mü? Gider boruları ve lavabo giderleri en faza böcek girişi olan yerler olup pek dikkat çekmez buraların gece yatarken kapalı tutulması böceklerin girişini ciddi oranda engeller ve çeşit, çeşit zararlı haşere girişine mani olur. Hamam böceği ilaçlama ilacın kalıcı etkisi süresince eve giren böcekleri öldürür ancak etkisi bittiği zaman korunaksız kalınacağı için böcekler tekrar ürer ve her tarafa dağılır. Bu sebeple gider boruları, havalandırma camları, kapı altları, pencere dipleri, ve kablo delikleri ile doğal gaz borularının etrafındaki boşluklar güzelce kapatılıp böceklerin geceleri eve sızmalarına mani olunabilir.

Hamam böceği mücadelesi için önemli olan yaptırılacak ilaçlamanın uzun süre devam etmesi ve dışarıdan böcek girişlerinin kesilerek evde hamam böceği şikayeti yaşanmasının çok düşük seviyelere çekilmesi gerekir. Sürekli dışarıdan hamam böceği girişi yaşanan mekanlar ve evlerde bu böceklerden tam olarak korunmak mümkün olmayıp birde üstüne üstlük profesyonel hamam böceği ilaçlama yaptırmadan amatörce yada bireysel yollar ile hamam böceklerinden korunmak yada hamam böceğinden kurtulmak kesinlikle mümkün olamaz. Teknik ilaçlama firması olarak yaşadığınız hamam böceği sorunlarına etkili hamam böceği ilaçları ve profesyonel yöntemler ile ilaçlama çözümleri sunuyor evinizdeki hamam böceklerini bilinçli hamam böceği ilaçlama ekibimizle ortadan kaldırıyoruz.

 

Yoruma kapalı