Hamam Böcek İlacı

Hamam Böcek İlacı

Hamam Böcek İlacı deyince akla ilk gelen eskiden kullanılan sırt pompasına konularak yapılan kötü kokulu kakalak ilaçları akla gelir. Ancak yeni nesil böcek ilaçları giderek yaygınlaştığı için kokusuz böcek ilacı ve jel böcek ilacı çeşitleri eskiye oranla çok daha fazla kullanılmaktadır. İnsektisit böcek ilacı açık alanlar için çok fazla kullanıldığı için bireysel olarak ilaçlama yapanlar bu tür ilaçların tek seçenek olduğu gibi bir düşünceye sahiptir. Ancak jel böcek ilaçları ve kokusuz böcek ilaçları pek çok böcek çeşidi için kullanılmaktadır. Bazı zor ölen haşereler ve uçan zararlıların yok edilmesi için insektisit böcek ilacı kullanılsada bu ilaçlar ruhsatlı ve insan sağlığına kalıcı zararları olmayan etkili ilaçlardan seçilir. Ev için böcek ilacı kullanmak, bilgi ve deneyim gerektiren bir konu olduğu için ehil kişilerce yapılır.

Evde böcek ilacı kullanmak öncelikle haşerenin türü, böceğin yoğunluğu, ve yaşam alanlarının durumuna göre seçilmelidir. Hamam böceği ilaçları ile kertenkele ilaçları değiştiği gibi toz akarları ile karıncalar için değişik içerikte böcek ilaçları kullanılır. Kakalak ilacı ile Hamam Böcek İlacı aynı içerikte ürünler olabilir. Çünkü hamam böceği çeşitleri değişik isimler ile anılır ve kakalak böcekleri de aslında bir tür hamam böceğidir. Ev için böcek ilacı kullanırken haşerenin türü ve böcek ilaçlarına karşı gösterdiği direnç çok iyi bilinmeli asla ucuz böcek ilaçları tercih edilmemelidir. Evde böcek ilacı kullanmak uzmanlı gerektirdiği için bireysel olarak ev ilaçlama yapmak hem tehlikeli, hemde yapılan ilaçlama sonrası ölmeyen böcekler nedeni ile insanların maddi zarara girmesine yol açar. Haşere mücadele profesyonelce yapılmak durumundadır.

İnsektisit Böcek İlacı Nerelerde Kullanılır

İnsektisit Böcek İlacı Nerelerde Kullanılır

İnsektisit Böcek İlacı Nerelerde Kullanılır?

İnsektisit böcek ilacı kullanımı en fazla açık alanlar ve pire, akrep, kene, tahta kurusu, kertenkele ve salyangoz gibi bahçe zararlılarının yeşil alanlara verdikleri zararları önlemek için kullanılır. Ev için kullanılan insektisit böcek ilaçları ile bahçe için kullanılan insektisit böcek ilacı arasında hem uygulama hemde içerik farkı mevcuttur. Bu isim sıvı böcek ilaçları için kullanılmakta sentetik ve alivyon içerikli böcek ilaçları mutlaka uzman kişiler denetiminde zirai alanlar yada evlerde eğitimli kişilerce uygulanmalıdır. Hamam Böcek İlacı hem sıvı hemde jel türünde olabilmektedir. Aynı şekilde kakalak ilacı seçerken böceklerin yaşam alanları ve istila boyutu bilinerek kokusuz ve kokulu olması yanında jel kakalak ilacı kullanımı da büyük önem taşır. Hiç bir bilgisi olmadan evde böcek ilaçlama yapmaya kalkmak hem sağlık açısından hemde maddi açıdan ciddi kayıplara sebep olur.

Su bazlı böcek ilaçları açık alanlar başta olmak üzere, apartman ve siteler ile dairelerde böcek türüne göre değişik yöntemle uygulanır. Hamam böceği, gümüş böceği, karınca, kırkayak, tespih böceği, gibi türler için kenarlara ıslama şeklinde ilaç sıkılırken, tahta kurusu, pire, kertenkele, beyaz nem ve toz böcekleri için bu tür uygulama ala ve asla bir işe yaramaz. Aslında böceklerin tek ilaçlama ile ortadan kaldırılmaması yanlış uygulama ve yanlış ilaç seçiminden kaynaklanır. Hamam Böcek İlacı olarak birden fazla ilaç türü mevcut iken kertenkele ile mücadele ancak özek içerikli kertenkele ilacı ile uygulanır ve pek çok firma kertenkele ile başa çıkmakta çaresiz kalmaktadır. Böcek ilaçlama deneyim ve profesyonellik gerektirir. Bu yazımızda hamam böcek ilacı ve kakalak ilacı hakkında bilgi verip insektisit böcek ilacı nerede kullanılır anlatmaya çalıştık. İlaçlama desteği için mutlaka ilaçlama firmalarını seçin.

Yoruma kapalı