Haşere Kontrol Hizmetleri

Haşere Kontrol Hizmetleri

Haşere Kontrol Hizmetleri pek çok işletme ve mekanda pest kontrol hizmeti vermektedir. Böcek kontrol yani haşerelere karşı önleyici ve arındırma amaçlı ilaçlama profesyonel olarak yapılmalıdır. Haşere kontrol hizmetleri yürüyen ve uçan tüm haşerelere karşı yapıldığı gibi fare ve kemirgen çeşitleri içinde donanımlı ekiplerce yapılmak zorundadır. Teknik haşere kontrol firması zararlı mücadelesi kapsamında birinci sınıf haşere ilaçları ve profesyonel böcek kontrol yöntemleri ile entegre haşere kontrol hizmetleri vermektedir.

Entegre haşere mücadelesi çevre sağlığının korunması, sağlıklı ve hijyenik yaşam alanlarının sürekli haşeresiz kalması ve sağlık problemlerini ortaya çıkaran zararlıların kontrolü için yapılmaktadır. Haşerelerin insanların yaşam alanlarında görülmesini ve üremesini engellemek ve güvenli şekilde bir haşere yok etmeye yönelik tedbirlerin tümüne Entegre Haşere Kontrol Hizmetleri adını vermek yanlış olmaz. Böcek kontrol uygulamaları kimyasal ve fiziksel yöntemler ile yapılmaktadır. Uzman personel ve donanımlı olarak sunulan pest kontrol sevisi şarttır.

Kimyasal ilaçlar kullanılarak haşere mücadele çözümleri sunmak haşerelerin ortamdan uzak tutulması için izlenen stratejinin ayrılmaz bir parçasıdır. Haşere ve kemirgenler ile fiziksel mücadele çeşitli yöntemler yardımı ile yapılmaktadır. Fiziksel Haşere Kontrol Yöntemleri hem ilaçlama firması hemde müşterilerin bireysel çabaları ile yapılmaktadır. Kapan kurulması, kovuculardan yararlanma, çöplerin kaldırılması, su birikintilerinin yok edilmesi, pencerelere tel kafes, cibinlik yapılması, kapı altlarına gerekli iyileştirme yapılması, bina deliklerinin ve zayıf noktaların kapatılması gerekir.

Ayrıca fayans, duvar ve kapı pervazları gibi yerlerdeki çatlakların beyaz çimento, alçı ve silikon kullanılarak onarılması, lağım ızgaralarının sağlam olması, su ve gıda maddelerinin muhafaza altına alınması gibi haşere ve kemirgen üreme ve yaşamına yol açan sebeplerin engellenmesi gerekir. Böcek kontrol hizmeti haşerenin yaşam alanlarına girişini, beslenme ve barınmasını önleyici tedbirlerin tamamı olarak açıklanabilir. Pest kontrol hizmeti ve haşere kontrol yöntemleri çok önemli ve kalıcı önlemlerdir.

Kimyasal Haşere Kontrol Hizmetleri

Kimyasal Haşere Kontrol Servisi yürüyen ve uçan tüm zararlı vektörlere karşı yapılmaktadır. Yaz aylarında özellikle karasinek ve sivrisineklerin ürediği ortamlara yumurta ve larvalarını öldüren larvasit etkili ilaçlar atarak üremeyi durdurmak en etkili çalışmalardır. Uçkun sinek mücadelesi İlacın cinsine göre 10 gün ile 2 ay kadar sineklerde üremeyi durdurur. Çöplükler, gübrelikler ve su birikintilerinde, fosseptik ve kanalizasyonlarda periyodik şekilde yaz mevsimi boyunca uygulanması gerekir. Sineklere karşı pest kontrol çözümleri değişik şekillerde uygulanabilir.

Spreyleme halinde yüzeylere uygulanarak kalıcı etkisi 1-2 ay devan eden ilaçlar metrekareye belli dozda düşecek şekilde uzman ekipler tarafından bilinçli bir şekilde uygulanır. Ancak 15-20 gün ilaç uygulanan bölgeler yıkanmamalı ve ıslak temizliğe maruz kalmamalıdır. Zaman içinde ergin böcekler ve yumurtasından çıkan yavrular da ilaçla temas ederek önlenmesi esas alınmaktadır. Dikkatli ve dozunda uygulanmayan Haşere Kontrol Hizmetleri ve ürünleri böcek ve sineklerin bağışıklık sistemini geliştirerek ciddi sorunlara yol açar.

Hacimsel mücadele, karasinek ve sivrisinek gibi uçan haşerelerin yoğunluğunu düşürmek için açık saha uygulaması olarak yapılan bir uygulamadır. Belli saatlerde yapılan bu mücadele daha çok belediye haşere kontrol ekiplerinin saha çalışmaları ile sokak ilaçlamasında sıkça kullanılmaktadır. İki ayrı şekilde uygulama özelliğine sahiptir Termal Fog yani (Sıcak Sisleme) Motorlu makinelerle uygulanan bu yöntem için üretilmiş ani etkili sinek ilacını mazotla karıştırıp sıcak duman içinde ilacın belli süre havada asılı kalarak uçan haşerelerin yoğunluğunu düşürme amaçlı uygulanmaktadır.

Ancak uygulayan personelin mutlak eğitimli olması ve çok iyi dozda ilaç uygulaması gerekir. Özellikle zika virüsü konusunda dünyada tedirginlik yaşandığı şu günlerde virüs taşıyıcısı sivrisineklerin yerleşim alanlarında kontrol altına alınmasında oldukça önemlidir. Bir diğer yöntem ise ULV (Soğuk Sisleme)şekli olup kapalı alanlarda çok fazla yapılan bir uygulamadır. Sisleme makinesi ile kalıcı veya ani etkili, havada buharlaşan tipte ilaçları su ile seyrelterek tüm haşerelere karşı kullanılmaktadır.

Haşere Ve Kemirgen Kontrolü

Haşere Ve Kemirgen Kontrolü

Kemirgen Ve Haşere Kontrol Hizmeti

Ulv böcek kontrol yöntemi ilaçlama türleri içinde en etkili uygulama olup, geniş ve malzeme yığılı kapalı alanlarda ve bazı açık alanlarda tüm yürüyen ve uçan haşere çeşitlerine karşı uygulanmaktadır. Bu uygulamadan sonra mekan belirli bir miktar kapatılmalı ve gerekli havalandırmadan sonra daire ve evlerde temizlik yapılmalıdır. Bir diğer uygulama ise hamam böceği jel yöntemi ve farelere karşı istasyon ve yemli mücadeledir. Jel böcek yemleri özel tabancasıyla yada direkt olarak hamam böceği mücadelesinde kullanılan ve son dönemlerde sıkça yapılan bir ilaçlama türüdür.

Pest kontrol yöntemleri arasında son derece sağlıklı ve zahmetsiz olması ile dikkat çeker. Kimyasal etkisi ve hiçbir riski sağlık riski içermemektedir. Mekanı boşaltma ve hazırlık gerektirmez kalıcı etkisi uzun olup, hamam böceği, kalorifer böceği, karınca ve gümüş böcekleri için özel üretilmiş türleri mevcuttur. Zehirli fare yemleri, kemirgen kontrolünde kullanılır. Fare ilaçlarına Rodentisit adı verilir. Mum blok, pelet, taneli ve macun halindeki zehirli fare ilaçları fare mücadelesinde kullanılır.

Sürekli ve %100 etkili olması için istasyon kurulması ve ilaçların istasyon içine doğru oranda bırakılması gerekir. fabrika ve işletmelerde sürekli yaşanan fare sorunlarını çözmede kullanılan fare kontrol hizmeti periyodik aralıklar halinde kontrol edilerek yem takviyesi yapılmalıdır. Ev, apartman, iş yeri, fabrika,hastane, fırın, gıda ambarı yani kısacası yaşadığınız ortam fare türlerinin işgali altına girmişse fare istasyonu ile haşere ve kemirgen kontrolü şarttır. Profesyonel yöntemlerle, etkili bir pest kontrol ilaçlama servisi ile çözüme ulaşmak isterseniz mutlaka böcek kontrol firmaları ile çalışmalı ve bilinçli Haşere Kontrol Çözümleri almalısınız.

Haşere Kontrol Servisi, Hamam böcekleri, fareler, karınca, pire, akrep, örümcek, gümüş böceği, toz akarı, kuş biti, kertenkele, kulağakaçan, kırkayak, çıyan, kene, sinek ve sivrisinek, olmak üzere daha pek çok haşere için yapılmaktadır. Haşere kontrol servisimiz, Gıda ve İlaç Fabrikası, Endüstriyel İşletme, Sağlık Kurumu, Avm ve İş merkezi, Catering, Restoran, Eğitim Kurumu, Site ve apartmanlar, Şirket ve plaza, Spor salonu ve Eğlence merkezi gibi pek çok alanda Haşere Kontrol Hizmetleri vermekteyiz. Karafatma ilaçları yazımıza göz atabilirsiniz.

Yoruma kapalı