İlaçlamanın Önemi

İlaçlama

Haşere kontrolünde ilaçlama hem önleyici olması bakımından, hemde mekanlardaki böceklerin arındırılması açısından zorunluluktur. Böcek ilaçlama konusunda çeşitli eğitim ve donanıma sahip ilaçlama firmaları zararlı mücadelesinde insan sağlığının korunması için hizmet verir. Konutların zararlılardan temizlenmesini sağlayarak daha yaşanabilir mekanlar için titizlikle hijyen ve zararlı imha hizmeti sunarlar. Haşere ve kemirgen mücadelesi, deneyim, bilgi, uygulama sürecinde uzmanlık ve yüksek dikkat gerektiren ve periyodik olarak uygulama gerektiren bir süreçtir. Böcek ve haşere çeşitleri taşıdıkları zararlı organizmalarla insan sağlığını tehdit etmektedir. Böcek, haşere türleri uçan haşere, yürüyen haşere olarak ayrıldığı gibi kemirgenler için uygulanan kimyasal yemleme yöntemlerle fareler ortadan kaldırılır.

İnsan sağlığını tehdit ederek hastalık ve çeşitli zehirlenme ve ısırma riski taşıyan zararlılar ilaçlama sayesinde ortadan kaldırılır. Böceklerden uzak daha hijyenik  ve güvenilir bir ortamda yaşamanızın en temel çaresi dönemsel olarak düzenli bir şekilde haşere ilaçlama yaptırmak ve dış alanları ilaçlatarak çevre korumasını sağlamaktır. Açık ve kapalı her türlü alanda ihtiyaçlarınıza, sağlığınıza ve çevrenize en uygun ilaçlama yöntemlerini kullanarak sağlıklı ve güvenli ilaçlama çözümleri sunuyoruz. Teknik ilaçlama şirketi olarak, Dünya Sağlık Örgütü (WHO) ve Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı, insan sağlığını tehdit etmeyen pestisit ve ekipmanlar eşliğinde donanımlı ve profesyonel olarak ev ilaçlama, apartman ilaçlama ve bahçe ilaçlama başta olmak üzere pek çok alanda böcek ilaçlama çözümleri üretiyoruz.

İlaçlama Sürecinde Neler Yapıyoruz

İlaçlama personelimizin size en iyi şekilde hizmet sunabilmesi için gerek uygulama yeteneği, gerek insanlar ile olan iletişimleri ve gerek haşereler hakkında onları eğitimden geçiriyoruz. Teknik haşere kontrol firması olarak yaşadığınız yerin veya işletmenizin ihtiyaçlarına uygun çözümler geliştiriyor en etkili çözümleri sunuyoruz. Tüm bunlara ek olarak sizden gelen talepleri de göz önünde bulundurup daha iyi hizmet vermek için sürekli kullandığımız ilaç ve ekipmanları geliştiriyoruz. Tesis yönetimi, Gıda fabrikaları, ilaç fabrikaları, endüstriyel işletmeler, sağlık kurumları, alışveriş merkezleri, restoranlar, eğitim kurumları, kamu binaları, siteler, ve daha pek çok alanda Fare çeşitleri, kertenkele, hamam böceği, pire, toz böceği, akrep, çıyan, sinek, kuş biti, tahta kurusu, benzeri her türlü haşereyle sizin için mücadele ediyoruz.

Huzurlu ve sağlıklı yaşamanızı güvence altına almak için yeni nesil böcek ilaçları dahil her türlü donanım ve ekipmanlar ile haftanın yedi günü aralıksız olarak ilaçlama servisi sunmaktayız. Temel böcek ilaçlama teknikleri arasında kokusuz böcek ilaçlama, kokulu haşere ilaçlama ve jel ilaçlama yöntemlerini en iyi şekilde yüksek kalitede ilaçlar ve markalar kullanarak tüm haşere şikayetlerinize en etkili çözümü sunmaktayız. Önceliğimiz yüksek müşteri memnuniyeti ve tam haşere kontrolü olup, bizimle çalışan pek çok müşteri devamlı olarak uzun yıllardır bizimle yeniden çalışmayı tercih etmektedir. En zor ölen ve çok riskli zararlılar arasında olan arı ilaçlama, kertenkele ilaçlama, akrep ilaçlama, çıyan ilaçlama, tahta kurusu ilaçlama, ağaç kurdu ilaçlama, pire ilaçlama, toz böceği ilaçlama ve nem böceği ilaçlama gibi tüm zararlıları ortadan kaldırmak için aralıksız çalışıyoruz.

Böcek İlaçlama Hangi Aralıklarla Yapılmalı?

İnsanlar arasında yanlış bilinen bir durum ev ve iş yerinde böcek görülünce ilaçlama yaptırmaktır. Aslında bu son derece geç kalınan bir durumdur. Bilindiği gibi bazı haşere türleri çok fazla sayıda yumurtlamakta ve çok hızlı bir şekilde çoğalmaktadır. Özellikle hamam böceği, pire, tahta kurusu, kuş biti ve beyaz nem böcekleri çok hızlı yayılırlar. Yaşam alanlarına dışarıdan girecek tek bir böcek bile kısa zaman içinde mekanın böcekler tarafından istila edilmesine neden olabilir. Tüm bu durumlara maruz kalmamak için düzenli olarak her 6 ayda bir yada hiç olmazsa yılda bir defa bina içleri ve diğer ortak kullanım alanları ile bina etraflarında önleyici ilaçlama yaptırılması gerekir. Böcek şikayeti yaşandıktan sonra yapılan ilaçlama çoğu zaman böceklerin çok sığ bölgelere yayılmasından sonra yaptırıldığı için çok daha zorlu bir süreç yaşanmasına sebep olur.

İşletmelerde ve büyük ölçekli tesislerde zararlı mücadelesi periyodik olarak yapılmalıdır. Özellikle gıda üretimi yapan ve satışı ile uğraşan iş yerleri, restoranlar düzenli olarak ilaçlama uygulamasından geçirilmelidir. İnsan sağlığının risk altına girmemesi için düzenli olarak ilaçlama büyük önem taşır. İlaçlama yöntemleri, böcek çeşidi başta olmak üzere, mekanın durumu ve haşerelerin yoğunluğuna bağlı olarak değişir. İstanbul ilaçlama şirketi olarak sizlerin yaşadığınız her türlü haşere şikayetlerinizde en etkili çözümleri en ekonomik ilaçlama fiyatları ile ortadan kaldırıyoruz. Daha yaşanabilir ferah ve hijyenik mekanlar için böceklerin konutlardan arındırılması büyük önem taşır.

İlaçlama servisimizin verdiği hizmet

Bahçe ilaçlama, apartman ilaçlama, site ilaçlama, villa ilaçlama ve diğer mekanlarda kokulu, kokusuz, ve jel ilaçlama uygulamalarını kullanarak en kalıcı hizmeti vermekteyiz. Zararlı mücadelesinde ev ilaçlama şirketi  ilaçlama kapsamında büyük görev üstlenir. Açık alanlarda yaşayan her çeşit böcek ve haşere Ev ilaçlama zararlı ve tehlikeli pek çok böcek türünün doğal yaşam bölgelerinden yerleşim alanlarına yönelip apartman ve evlere girerek sağlığımızı riske atan hastalık taşıyıcısı zararlı böceklerin konutlardan temizlenmesi için yapılmaktadır. Yeni çıkan yönetmelik kararı uyarınca iş yerlerinde periyodik böcek ilaçlama yaptırılması ve iş yeri açıp ruhsat alırken mutlaka açılacak işletmenin ilaçlandığına dair belge sunması istenmektedir. Sağlık il müdürlüğü ve belediye sağlık birimleri insan sağlığını zararlı haşerelerden bulaşan pek çok mikrop ve bakteri türlerinden korumak için denetimler yaparlar.

İlaçlama yapılmayan ve pis mekanlarda gerekli uyarılar yaparak uymayanlara ceza vermektedir. Halk sağlığı alanında böcek ilaçlama hizmeti veren ilaçlama servisleri ve ilaçlama firmaları böceklerden kaynaklanan rahatsızlıkların ortadan kaldırılması için yaz, kış ara vermeden haşere ilaçlama hizmeti sunmakta özellikle yaz aylarında ciddi yoğunluk yaşanan ilaçlama taleplerine yetişmeye çalışmaktadır. Çoğu insan ilaçlama şirketleri ile bina yada dairelerinde böcek şikayeti yaşanana kadar haberdar olmazlar. Ancak akrep, kene, çıyan, arı, sinek, lağım sineği, pire, tahta kurusu, kertenkele ve hamam böcekleri ile karşılaşıp rahatsız olunca aslında böcek ilaçlama servislerine büyük ihtiyaç duymaktadır. Teknik ilaçlama servisleri açık ve kapalı alanlarda yaşanan böcek sorunlarının önlenmesi için profesyonel mücadele yapmaktadır.

İlaçlama nasıl yapılır neden önemlidir ?

Eskiden bu yana böcekler insanların yaşadığı her bölgede yaşayıp onların besinlerine ve konutlarına ortak olmaktan vaz geçmemiştir. İlaçlama bu yönü ile hemen herkesin gün gelip ihtiyaç duyduğu bir hizmet şeklidir. İlaçlama nasıl yapılır neden önemlidir diye merak edenler için hemen hatırlatalım akrep, çıyan,arı, kene, gibi zehirli zararlı çeşitleri insan sağlığı açısından çok ciddi tehlike oluşturmakta bu böceklerin evlere girmesi sonucu zaman, zaman böcek sokmaları ve ısırmaları neticesinde istenmeyen üzücü durumlar yaşanmaktadır. İlaçlama firmaları böcek mücadelesinde yeterli alt yapıya sahip gerek kullandıkları haşere ilaçları gerek kullandıkları böcek ilaçlama teknikleri bakımından güvenilen ekiplerdir.

Garantili ilaçlama ve ekonomik ilaçlama çözümleri veren ilaçlama şirketleri insanların yaz dönemlerinde en fazla hizmet talebinde bulunduğu güvenilir firmalardır. İlaçlama amatör olarak klasik yöntemler ile yapılamaz. bazı böcek çeşitleri oldukça dirençli ve evlerde ulaşılamayacak bölgelere saklandıkları için bu böceklerin imhasına yönelik yeni nesil haşere ilaçları ve ilaçlama teknikleri kullanılarak evdeki böceklerden kurtulmak mümkün olur. Kokusuz ilaçlama, ve kokulu ilaçlama değişik böcek türleri üzerinde etkili olan sıvı ilaçlardan oluşmaktadır. Yeni nesil hamam böceği ilaçları olarak jel ilaçlar giderek yaygınlaşmakta hem sağlıklı olması hemde temizlik gerektirmemesi pek çok insan tarafından tercih sebebi olmaktadır.

Ev Böcek İlaçlama

Ev Böcek İlaçlama

İlaçlama şirketleri nasıl seçilmeli 

Günün birinde evinizde aniden fare ve böcek şikayeti yaşandığını düşünün. Aklınıza hemen ilaçlama şirketleri gelir ve en kaliteli ilaçlama şirketleri nasıl seçilmeli bu konuda ev ve iş yerlerinde böcek sorunu olanların en fazla sorguladıkları konudur. Böcek ilaçlama profesyonel olarak açık alanlar ile kapalı alanlarda her çeşit böcek ve haşere şikayetleri ve bu şikayetlerin en kalıcı şekilde yapılması işidir. İlaçlama servisleri otel, apartman, site, villa, yazlık, okul, fabrika, bahçe gibi çok geniş alanda haşere ilaçlama servisi vermekte insanların huzurunu kaçıran her türlü böcek türü için değişik yöntemler kullanarak ilaçlama yapmaktadır. Piyasada bir çok ilaçlama şirketi ve bireysel hizmet veren kişiler özellikle yaz dönemlerinde apartman ve iş yerlerinde ilaçlama hizmeti vermektedir.

İlaçlama şirketi seçme konusu alınacak hizmetin kalıcı olması ve verilen paraların boşa gitmemesi için oldukça önemlidir. Ucuz ilaçlar ve basit ilaçlama aletleri ile insanların yaşadıkları mekanlarda böcek imhası yapmaya çalışmak pek mümkün değildir. Bu sebeple amatör ilaçlama yapan kişilerden ve ucuz ilaçlama yapanlardan uzak durulması zorunludur. İnternet sitelerinde paylaştıkları bilgiler ve uyguladıkları teknikler kısaca araştırılıp mekanlarınız da yaşadığınız haşere şikayetlerinin sona ermesi için güvenilir ilaçlama firmaları ile çalışmak mağdur olmamanız açısından son derece önemlidir. Teknik ilaçlama şirketi sizlerin yaşadığınız haşere sorunlarına en etkili çözümleri sunmaktadır.

İlaçlama öncesi neler yapılmalı

Böcek ilaçlama taleplerinde müşterinin yaşadığı böcek sorununda böcek türünün doğru tahlil edilmesi ve ilaçlama yapmadan ne gibi tedbirler alması gerektiğinin iyi anlatılması olası rahatsızlıkların olmaması için şarttır. İnsanlara ilaçlama öncesi almaları gereken önlemler hakkında bilgilendirme yapılmalı özelikle çok zor ölen böceklerin ilaçlanması için sisleme ve kokulu böcek ilaçlama tekniği kullanılması zorunlu olduğu için daha dikkatli davranılması gerekir. Ev ilaçlama yaptırırken ilaçlamadan önce koltukların örtülmesi, halıların toplanması, mutfakta açık gıda maddesi bırakılmaması gerekir. Mutfak ilaçlama evin kalbi sayılır ve çok önem gösterilmesi hamam böceği sorunlarının sona ermesinde oldukça büyük önem taşır.

İlaçlama zehirlenmesi yaşanmaması için donanımlı ekiplerden hizmet almak hem böceklerin tam kontrol altına alınmasını hemde sağlığınızın zarar görmemesini sağlayan etkenlerdir. Ucuz böcek ilaçları kullanarak piyasada ucuz ilaçlama yapanlar insanları mağdur ederek defalarca ilaçlama yapmakta ve aslında bırakın ucuz iş yapmayı normal bir ilaçlama ücretinin 2 yada 3 katı maliyet oluşmasına sebep olurlar. Kokusuz ve jel haşere ilaçlama için hazırlık gerekmez ancak buharlı ilaçlama türünde mutlaka gerekli tedbirleri aldırmak eşyaların kapatılması gerekir. Ancak toz böceği ve nem böceği ilaçlaması, tahta kurusu, ağaç kurdu, pire gibi haşerelerin ilaçlama çalışmasında eşyaların açık bırakılması buralara saklanan böceklerin imhası için zorunludur.

İlaçlama sonrası yapılacaklar

Hamam böceği ve akrep ilaçlama gibi kapsamlı haşere ilaçlama işlemlerinde ilaçlama türüne göre temizlik yapılması şarttır. Jel böcek ilacı uygulamasında ve kokusuz ev ilaçlama sonrası şayet sırt pompası kullanılarak kenar kıyılara ilaç sıkılmışsa evde ilaçlama temizliği gerekmez. Ancak mutfak dolaplarının içine ilaç sıkılırsa temizlenmesi gerekir. Evde genel temizlik daha çok sisleme ev ilaçlama sonrası zorunludur. Bu yöntem tüm böcek çeşitleri için etkili olan ve öldürücü etkisi en fazla profesyonel bir uygulama şeklidir. Kokulu ve buharlı yöntem sonrası evin genelinde temizli gerekir. Ancak bazı böcekler hariç koltuk, yatak, halı gibi yerlerde gerekli önlem alınıp bu malzemeler kapatılır ve ilaçtan etkilenmemesi sağlanırsa buralarda temizlik gerekmez.

Tahta kurusu, ağaç kurdu, pire, kuş biti gibi böcek ilaçlamasında genel temizlik zorunludur. Teknik ilaçlama hizmetleri olarak amacımız en doğru şekilde bilgi edinmenizi ve bir türlü başa çıkamadığınız zararlı haşerelerin profesyonel bir ilaçlama sonrası yok edilmesini sağlayarak huzurlu, sağlıklı, ve uzun süre kalıcı etkili bir ilaçlama hizmeti vermektir. Bizimle iletişime geçerek yaşadığınız haşere problemlerine karşı kaliteli ilaçlama hizmeti alabilir, yüksek kaliteli ilaçlar ve en etkili ilaçlama yöntemleri sayesinde başınıza bela olan zararlı böceklerden en doru şekilde kurtulabilirsiniz.

İlaçlamanın insan sağlığına etkisi

İlaçlama insan sağlığı açısından son derece önemli bir uygulama şeklidir. İlaçlama kısa bir tanım olarak da belirtecek olursak, bir bölgenin ya da yaşamsal bir alanın sadece bir zararlı türüne karşı değil birden fazla etkene, kemirgen ve haşere türlerine karşı biyolojik ya da kimyasal önlemler alınmasıdır. Mekanın zararlılardan arındırılması dezenfekte ve temizleme uygulamasına verilen genel bir isimdir. İlaçlama nedir? ilaçlamanın insan sağlığına önemi, ilaçlama ne zaman yapılır? hangi ilaçlama yöntemleri kullanılır? bu ve buna benzer sorular insanların son derece fazla merak ettiği konuların başında gelmektedir. Böcek ilaçlama eskiden beri açık ve kapalı alanlarda hem zirai alanlarda hem de konutlarda sıkça yapılan bir haşere mücadele şekli olarak bilinmektedir. Günümüzde ilaçlama kanunda sabitlenen belirli periyotlar şeklinde işletme ve kurumlarda yaptırılması zorunluluk haline getirilmiş bir hizmettir. İlaçlama çeşitleri kokulu, kokusuz, jel ve fare mücadele şekli olarak değişmektedir.

Yürüyen haşereler ile uçan haşereler için kullanılan ilaçlama yöntemleri farklılık gösterir. Böceklerden bulaşan hastalıklar insan sağlığı açısından oldukça zararlı durumlara sebep olmakta bazı zehirli böcek türlerinin ısırıp sokmaları sonucu çok sayıda insan hayatını kaybede bilmektedir. Zehirli böcekler olarak bilinen akrep, kene, sivrisinek, çiyan, kırkayak benzeri bazı haşereler taşıdıkları zehir, virüs ve bakteriler ile insanların hayatına ciddi tehdit içermektedir. Böceklerden bulaşan hastalıklar son zamanlarda ölümcül vakalara sebep olduğu için Konutlar’da düzenli olarak ilaçlama hizmeti almak kaçınılmaz hale gelmiştir. İlaçlama servisi bilinçli olarak uzman ve deneyimli ekiplerinin yapması gereken önemli bir hizmettir. Haşere ve kemirgenlerin bulunduğu ortamlar hem bakterilerin üremesine hem de çeşitli maddi zararların yaşanmasına açık hale gelmektedir. Mikropsuz ve sağlıklı bir yaşam için hem dezenfekte amaçlı hem de böceklerin yok edilmesi için profesyonel bir ilaçlama şarttır. Buda ancak profesyonel ilaçlama firmaları ile olur.

İlaçlama nasıl yapılır?

Teknik ilaçlama olarak ev ilaçlama, iş yeri ilaçlama gibi hem konutlarda hem de işletmelerde insanların böceklerden meydana gelen rahatsızlıklardan korunması için bilinçli ve profesyonel olarak ilaçlama hizmetleri vermekteyiz. İlaçlama hem böcekler için hem de kemirgen çeşitleri için farklı ilaçlar ve teknikler kullanılarak yapılmaktadır. Ev ilaçlama için kullanılan ilaçlar ile açık alanlar için kullanılan böcek ilaçları farklılık gösterir. Ayrıca fare ve kemirgen mücadelesinde kullanılan ilaç ve yöntemler böcek ilaçlarına göre çok daha farklı ve değişkenlik göstermektedir. Kemirgen mücadelesinde sıvı böcek ilaçları değil özel fare öldürücü zehirler kullanılmaktadır. Ayrıca yemlerin etrafa dağılmaması ve insanların sağlığını tehdit etmemesi için fare istasyonu içinde uygulanması büyük önem taşır. Bu nedenle ilaçlama konusunda deneyimli ilaçlama firması ile çalışmak hem sağlığınız açısından hem de haşerelerin ortamdan arındırılması için büyük önem taşımaktadır. Haşere mücadelesinde önemli etkenler arasında doğru ilaç kullanımı en etkili yöntem belirleme ilk sırada gelir.

Ayrıca ilaçlamada süreklilik ve haşere mücadelesinin mutlaka bilinçli bir personel tarafından yapılması önemlidir. Teknik ilaçlama olarak en etkili ilaçlama yöntemleri, doğru ilaçlar, kalıcı müşteri memnuniyetine riayet eden deneyimli ilaçlama personeli çalıştırma konusunda elimizden geldiğince önem veriyoruz. Ayrıcalıklı hizmet vermeyi öncelik olarak belirlemiş bir ilaçlama servisinden ilaçlama yardımı almanız pek çok avantajı beraberinde getirir. İlaçlama teknikleri nasıl belirlenir? haşere mücadelesinde önemli etkenlerden biri de böceklerin direnç yapısı ve kimyasallara olan dirençlerine göre ilaç seçimini doğru şekilde yapmaktır. Ev ilaçlama teknikleri ve bahçe ilaçlama teknikleri hem böcek türüne hem de yapılacak alanın özelliğine göre farklı ilaç ve değişik ilaçlama şekli kullanılmasını zorunlu kılmaktadır. İlaçlama yürüyen ve uçan böceklere karşı değişik haşere ilaçları ve ilaçlama yöntemleri kullanılarak yapılması gereken bir uygulamadır. Aksi takdirde hem maddi açıdan kayıp yaşar hemde böceklerden kurtulma bakımından ciddi sorun yaşarsınız.

Böcek İlaçlama Servisi

Böcek İlaçlama Servisi

Hangi böceklere karşı ilaçlama yapılır?

İlaçlama yapılan böcekler, kısaca sayacak olursak hamam böceği, pire, kalorifer böceği, kene, akrep, çiyan, kırkayak, sivrisinek, toz böceği, kertenkele, kuş biti, tatarcık sineği, tahta kurusu, ağaç kurdu, nem böceği gibi daha pek çok haşere ve böceklerin yaşam alanlarından arındırılması için değişik yöntemler ile ilaçlama yapılmaktadır. İlaçlama ile hem mekanın hijyeni sağlanır hem de zararlı organizma ve böcekler insan sağlığına tehdit açısından etkisiz hale getirilir. İlaçlama gelişi güzel yapılacak bu konuda hiçbir bilgisi olmadan eline sırt pompası olarak sağa sola ilaç çıkma işi değildir. İlaçlama, gıda tesislerinden fabrikalara, okullardan otellere, restoranlardan kamu kurumlarına kadar çok geniş bir yelpazede yapılan önemli bir hizmettir. İlaçlama ile evdeki böceklerin yok edilmesi, kokusuz ilaçlama, ve kokulu ilaçlama teknikleri kullanılarak mümkündür. İnsanların sürekli faaliyet halinde olduğu mekanlarda kokusuz ve jel ilaçlama çok daha rahat ve kolaylıkla uygulanabilmektedir. Kokusuz olması ve kolay uygulanması önemli bir avantajdır.

İlaçlama öncesi ve ilaçlama sonrası yapılması gerekenler ilaçlama firmaları tarafından müşteriye aktarılarak ne gibi önlem ve tedbirleri alması gerektiği detaylı olarak açıklanmalıdır. Profesyonel bir ilaçlama ile yaşam alanlarınıza sızan davetsiz misafirler olan Böcekler ve fareler kısa sürede ortamlardan temizlenebilir. İnsanların en fazla yaptırdıkları böcek ilaçlama şekilleri arasında spreyli ilaçlama ve fare ilaçlama yöntemleri başta gelmektedir. Hamam böceği ilaçlama, akrep ilaçlama, pire ilaçlama, fare ilaçlama, gümüş böceği ilaçlama, karınca ilaçlama, tahta kurdu ilaçlama, kuş biti ilaçlama, tahta kurusu ilaçlama, ve toz akarı ilaçlama çok fazla talep gören ilaçlama yöntemlerinden bazılarıdır. Apartman ilaçlama ile ev ilaçlama çok fazla yapılan bir ilaçlama hizmeti olup, bilinçsiz kişilerce yapılması durumunda çok ciddi sağlık sorunlarını tetikler. Teknik ilaçlama şirketi olarak özellikle yaz aylarında tüm böcek ve kemirgenlere karşı çok yoğun böcek ilaçlama talepleri almaktayız. Bu talepleri en kısa sürede garantili ilaçlama yaparak çözmekteyiz.

Yoruma kapalı