Jel ilaçlama

jel hamam böceği ilaçlarıYeni nesil haşere ilaçlarından biri olan jel ilaçlama yöntemi giderek yaygınlaşan kullanımı ile dikkat çekmektedir. Evlerde insanların mekanı boşaltmasına gerek bırakmadan uygulanabilme özelliğine sahip, kokusuz ve son derece sağlıklı bir hamam böceği yemidir. Hamam böcekleri çok hızlı üreme özelliğine sahip istilacı böceklerin en başında gelir. Hamam böceği jeli kullananlar bu ilacın kalorifer böceği, hamam böceği, karınca ve gümüş böcekleri üzerindeki güçlü etkisini iyi bilirler. Jel böcek ilacı fiyatı ile diğer haşere ilaçları arasında farklar olsa bile yapılan temizlik ve kullanılan boşa zaman kaybı hesap edilince aslında oldukça ekonomik olduğu ortaya çıkar.

jel ilaçlama sıvı bir ilaç şekli olmayıp şırınga şeklinde metrekareye bir damlacık bırakılarak böceklerin jel ilacı yiyerek ölmelerine sebep olmaktadır. Bayer hamam böceği jeli kullanımı başta olmak üzere pek çok marka ve kalitede jel haşere ilaçları giderek daha fazla kullanılmaya başlamıştır. Apartman ve sitelerde ortaya çıkan hamam böceği şikayetlerinde sisleme yöntem hariç sıvı püskürtme ilaçlama şekilleri uzun süre tekrarlanınca hamam böcekleri giderek zor ölmekte ilaçların etkisi azalmaktadır. Hamam böceği ilaçlama olarak en kalıcı ilaçlama yöntemleri arasında jel ilaçlama ve sisleme hamam böceği ilaçlama şekli hem daha etkili hemde uzun süre böcek kontrolü sağlamaktadır.

Jel ilaçlama nasıl yapılır?

2000 li yıllarda kullanılmaya başlayan jel hamam böceği ilaçları ilk kullanılmaya başladığında insanlar şüphe ile yaklaşmıştır. Küçük bir tüp içinde böcek ilacı olacağı çoğu kimsenin aklından bile geçmediği için çok basit bir durum gibi algılayıp ilk başlarda etkisine inanmakta zorlanan çok kişi oldu. Ancak gerek iş yerleri gerek dairelerde karşılaşılan hamam böceği şikayetlerinde yüksek oranda böcek kontrolü sağlayan jel ilaçlama giderek yaygınlaştı ve insanlar tarafından tercih sebebi oldu. Jel ilaçlama nasıl yapılır kısaca değinip jel hamam böceği ilaçları hakkında kısaca bilgi verelim. Akıcı bir kıvamda olmayan bu ilaç damlacık halinde kapı çerçevelerinin kenarları, mutfak dolaplarının alt ve arka kısımları, tezgah üzerlerindeki kenarlar ve parke süpürgelik kısımlarına silinmeyecek şekilde metrekareye bir damlacık kullanılacak şekilde uygulanır.

Krem kıvamında olan jel hamam böceği ilaçlama ürünleri kahverengi, sarı ve beyaz renklerde olabilir. İnsan sağlığı açısından hiç bir yan etkisi bulunmayan bu yöntem böcek yoğunluğuna bağlı olarak bir hafta ile bir ay gibi bir zaman içinde mekandaki tüm böcekleri ortadan kaldırmaktadır. Bazı kişiler ağaç kurdu, güve, akrep, kertenkele gibi zararlılar için jel böcek ilacının kullanılacağını öne sürüp insanları yanıltmaktadır. Hemen belirtelim jel ilaçlama sadece hamam böcekleri, kalorifer böcekleri, karafatma, karınca ve gümüş böceklerine etkilidir.jel hamam böceği ilaçlama

Evde jel ilaçlamadan önce hazırlık gerekir mi?

Uzun yıllardır kullanılan ilaçlama yöntemleri mekanda bazı hazırlık yapılma ihtiyacını doğururdu. Ancak jel hamam böceği ilaçlaması öncesinde daire ve iş yerlerinde hiç bir hazırlık yapılmasına gerek yoktur. Mutfakta dolaplar boşaltılmaz, hiç bir gıda kaldırılmaz. İçeride insanlar günlük yaşamına devam edip çayını ve kahvesini yudumlarken, hatta yemeklerini yerken bile rahatlıkla uygulanabilir. Hamam böceği jeli uygulanırken koku yaymaz, etrafa ilaç kalıntısı uçma durumu kesinlikle yoktur. Evde jel ilaçlama en çok bebeği olan kişiler için ideal olup yukarıda saydığımız haşereler için uygulanabilen en sağlıklı ve zahmetsiz bir ilaçlama türüdür. Evde ilaçlama yapıldıktan sonra kokulu yöntemde en geç ertesi gün temizlik yapılır.

Kokusuz ilaçlar için bu süre ortalama beş gün ile sekiz gün arasında ilacın türü ve mekanın durumuna bağlı olarak değişir. Ancak jel ilaçlama için bu süre yaklaşık olarak üç aydır. İlaçlamadan sonra hamam böceği yemleri silinirse hiç bir etkisi kalmayacağı için üç ay boyunca bırakılan jel damlacıklar silinmemelidir. Zaten silinmesi zor yerlere uygulanan hamam böceği jelleri kokusuz ve son derece sağlıklıdır. Böcek ilaçlama haşerelerin türlerine göre ilaç kullanılmasını zorunlu kılan bir hizmet şeklidir. Haşre ilaçlaması yaptırmadan ilaçlama yöntemleri hakkında bilgi edinilmeli hangi böcek türüne nasıl ilaçlar kullanılır iyi bilinmelidir. Teknik ilaçlama olarak jel ilaçlama ve diğer haşere ilaçlama uygulamalarında kaliteden asla ödün vermiyoruz.

Yoruma kapalı