Kertenkele ısırır mı

kertenkele ile mücadeleEve giren kertenkele ısırır mı? yaz aylarında kertenkele şikayetlerinde ciddi artışlar yaşanır. İlaçlama zararlı türleri yok etmek için uygulanır. Kertenkele çeşitleri arasında zararsız olanlar çoğunlukta olmasına karşın zehirli kertenkele olarak bilinen bazı kertenkele türleri insan sağlığı açısından ciddi tehdit oluşturur. Kertenkele ısırması çok fazla görülen bir şikayet olmasa bile büyük kertenkele çeşitleri daha tehlikeli ve korkutulduğu zaman saldırgan olabilmektedir. Hangi kertenkele ısırır? diye merak edenler için aslında daha çok yeşil alanlarda yaşayan büyük boyutlu yeşil ve kahverengi benekli kertenkele türleri kendilerine yönelen tehlike karşısında korunma iç güdüsü ile ısırma eğilimi gösterebilmektedir. Evde görülen kertenkele türleri arasında insanlar için ciddi tehlike oluşturacak pek fazla kertenkele çeşidi yoktur. Ancak yinede kertenkele ısırması bebeklerde daha tehlikelidir.

Kertenkeleden koruna yolları arasında eve kertenkele girişi olabilecek bölgelerde önlemler alınması ve evde yuva yapan kertenkele çeşitleri için kertenkele ilaçlama yaptırılması gerekir. Kertenkele ilaçları sıvı özellikli olup uygulama şekli spreyli püskürtme yöntemden çok sisleme tarzda yapılmalıdır. Kokusuz kertenkele ilacı bu zararlıların imhasında istenilen sonucu vermez. Bu nedenle kertenkele derisinde ciddi tahribat yapan yakıcı özellikli kertenkele ilacı kullanmak zorunludur. Kertenkele neden ısırır? diye merak edenlerin normal şartlarda kertenkele ısırması yaşanmayacağı, gece yatarken, yada fark edilmeden üzerine ve kuyruğuna basılması sonucu kertenkele ısırma durumu yaşanabilmektedir. Kertenkele ısırır mı? diye merak eden ve kertenkele zararlısından korkanların evlere giriş yolları olan pencere, kapı altı, çatı aralıkları, havalandırmalar, mutfak aspiratör borusu gibi yerlerde önlem alması şarttır.kertenkele nasıl öldürülür

Kertenkele Zararları Tehlikeli Olur mu?

Kertenkele zararları arasında en fazla eve girip insanlarda paniğe neden olmaları ilk sırada yer alır. Özellikle bebeği olan bayanlar kertenkeleden korkma konusunda haklıdır. Isırıp zehirlemese bile evde kertenkele ile yaşamak çoğu insan için adeta kabus gibi bir durumdur. Kertenkele ilacı son derece etkili ve ani öldürücü özellikte olmalı, kapalı alanlar için kokulu ve sisleme kertenkele ilaçları kullanılarak ulv cihazı ile kertenkele mücadelesi verilmelidir. Kertenkele ne yer? kertenkeleyi ne kaçırır? diye arayıp bilgi talep eden insan sayısı çok fazladır. Eve giren kertenkele ısırır mı? diye en fazla bebeği olan anneler aramakta kertenkele zararları yaşanmaması için bir an önce kertenkele ilaçlaması yaptırmaktadır. Ancak kertenkele zor ölen bir hayvan olduğu için deneyimli kertenkele ilaçlama firmaları ile çalışmak gerekir. Kertenkele ilacı ve uygulaması donanımlı ekiplerce yapılabilir.

Kertenkele ile mücadele için etkili kertenkele ilaçları kullanmak şarttır. Islama yöntem ile sağa sola ilaç sıkarak kertenkeleden kurtulmak pek mümkün olmaz. Eve girip yumurta bırakan kertenkele kısa sürede üremeye başladığı için insanlar daha fazla panik yaşamaktadır. Kertenkele ne yer? diyenlerin aslında evdeki böcekler ile beslenmesi bir bakıma böcek şikayetlerinde azalmaya yol açmasına neden olacaktır. Ancak kertenkele ısırması olasılığı insanlarda büyük paniğe yol açar. Evdeki kertenkeleden kurtulmak için en etkili kertenkele ilacı kullanımı şarttır. Teknik ilaçlama olarak kertenkele ve zararlı tüm böceklerin yok edilmesinde profesyonel böcek ilaçları ve böcek ilaçlama yöntemlerini kullanarak apartman ilaçlama, iş yeri ilaçlama, daire ilaçlama gibi insanların en çok zaman harcadığı alanlarda çözümler üretiyoruz. Eve giren kertenkele ısırır mı? kısaca bilgi verip neler yapılması gerekir anlatmaya çalıştık.

Yoruma kapalı