Kırkayak ilaçlama

kırkayak ilaçlama hizmetleriZararlı haşereler arasında çıyan ve kırkayaklar zehirli olup evlerde görülen kırkayaklar için kırkayak ilaçlama yaptırılması olası kırkayak sokması ve istenmeyen durumların yaşanmasını önlemek adına oldukça önemlidir. Kırkayakların boyu 10 santime kadar ulaşmakta renkleri ise kahverengi, siyah, şeffaf ve sarımsı bir görünüm içinde olur. Uzun vücut yapısı ve tüylü ayak yapıları ile garip bir görünüme sahip olan kırkayaklar evlere açık buldukları alanlarda ve kapı altı gibi boşluklardan evlere girerek üremeye başlar ve zamanla sayıları arttığı için görülmeye başlar ve rahatsızlık oluştururlar. Kırkayakların zehirli olması nedeni ile geceleri uyurken yada farkına varmadan üzerinde basıldığı takdirde kırkayak sokması yaşanabilir ve alerjik hassasiyeti olan kişilerde ciddi sağlık sorunlarının yaşanmasına sebep olur. Kırkayakların bir özelliği de ısırma sa bile insan teni ile temas ettiğinde sürtünen bölgede kızarma ve kaşınmalar başlar alerjik rahatsızlık nedeni olur. Apartmanlar ve binaların zemin katları, çatı araları ve ortak kullanım bölgelerinde çıyan ve kırkayaklar sıkça karşılaşılan zararlı haşerelerden olup buralardan evlere girerek insan sağlığını tehdit etmektedir. Bu yüzden kırkayak ilaçlama servisleri ile görüşülüp evde kırkayak mücadele hizmeti alınmalıdır.

Kırkayak ilaçlaması kokulu ilaçlar ve kokusuz ilaçlar kullanılarak yapılabilir. daire içine girip yerleşen kırkayak öncelikle parke araları ve kapı pervazlarının içine girerek buralarda saklanırlar. Evde kırkayak ilaçlama spreyleme şeklinde yapılabildiği gibi sisleme şeklinde ve çıkarıcı özellikte kokulu olarak yapılması daha kısa sürede evde gizlenen kırkayakların imha edilmesini sağlar. Açık alanlar ve bahçe gibi bölgelerde yapılacak sistem ise daha çok spreyleme yöntemi olup direkt olarak yüzeylere ve otların üzerine sıkılan haşere ilaçları buralarda dolaşan çıyan ve haşerelerin vücuduna yapışarak kısa süre sonra imha olmalarını sağlamaktadır. Evlerdeki kırkayaklar gündüzleri çok hareketli olmadığı için nadir karşılaşılan zararlılar olup daha çok geceleri aktiftir ve karanlıkta ortaya çıkıp avlanır ve yiyecek ararlar. Bu sebeple kırkayak mücadelesi kalıcı özellikte ilaçlar ve çıkarıcı etkili kırkayak ilaçları kullanılarak evde kırkayak mücadelesi yaptırmak çok daha etkili ve kısa sürede sonuç alınmasına sebep olur.

Kırkayak ilaçlama kimlere yaptırılmalıdır?

Kırkayakların yapısı ve görünüşü insanların tedirgin olması için en önemli sebep olup yaşam alanlarında üreyen kırkayaklar özellikle bebekler ve çocuklar için tehlikeli olup geceleri uykuda iken çeşitli zararlar verme ihtimali olan haşere türleri arasında yer alır. Kırkayak ilaçlama firmaları ile çalışmak ve evlerde bilinçli kırkayak ilaçlaması yaptırmak hem insan sağlığı açısından hemde kırkayakların kalıcı olarak yok edilmesi bakımından çok önemlidir. Bireysel olarak yapılan kırkayak mücadele hem yetersiz olur hemde kullanılan yanlış ilaçların çeşitli sağlık sorunlarının ortaya çıkmasına sebep olur. Kırkayak ilaçlama hizmeti alınırken kaliteli haşere ilaçları kullanılması ve bilinçli yöntemler kullanılarak kırkayakların imhası sağlanmalıdır. Kırkayak zararlısı serin ve nemli alanları sevdiği için sıcak havalarda özellikle gündüz ortalıkta dolaşmaz ve kapı dipleri, parke altları, dolap arkası, duvar çatlakları ve toprak içi gibi bölgelere saklanarak gündüzleri dinlenir geceleri ortaya çıkarak besin kaynakları ararlar.

Kırkayak mücadelesinde önemli olan doğru alanların haşere ilaçlamasından geçirilmesi ve dış ortamlarda üreyerek bina içleri ile dairelerde görülmeye başlar buda insanlar için tehdit oluşturmaya başlar. Amatörce yapılan yanlış uygulama şekilleri ve kalitesiz haşere ilaçları ile yapılan kırkayak ilaçlaması ne yazık ki başarısız olacağı için boşa çaba harcanması ve maddi kayıp yaşanmasına neden olduğu gibi sizin zahmet çekmeniz ve yaşamış olduğunuz sıkıntının devamına sebep olur. Kırkayaklar çeşitli türleri olan zararlı bir haşere olup insanlar bu tür haşerelerden pek hoşlanmaz ve tedirgin olur bu sebeple kırkayak görülen mekanların deneyimli kırkayak ilaçlama servislerince ilaçlanarak yaşam alanlarında ortaya çıkan kırkayak şikayetleri ortadan kaldırılmalı ucuz ilaçlar ve basit usuller ile kırkayak mücadelesinden uzak durulmalıdır. Teknik ilaçlama hizmetleri olarak gerek apartman ve siteleriniz de gerek ev ve dairelerde ortaya çıkan kırkayakların yok edilmesi için özel kırkayak ilaçları ve kalıcı yöntemlerle yaşam alanlarınızdan bu zararlıları uzak tutuyoruz.

Kırkayak ile çıyan arasındaki farklar nelerdir?

kırkayak ilaçlama nasıl yapılırÇiyanlar zehirli olan bir böcek türüdür, zehirli olmalarına rağmen çoğu zaman insan derisini delemez ve sadece ısırmakla yetinirler. Kırkayaklar ise çürükçül ve ölümcül zehirleri olmayan bir böcek türüdür ve besin kaynaklarını bitkilerden,evlerimizde ise yerlere yiyeceklerden arta kalan döküntü ve kırıntılar sebebi ile giriş sağlarlar. Kırkayaklar soğuk ve yağmurlu havaları severken çiyanlar bunun tam aksine havalar ısındığına ortaya çıkarlar. Hem kırkayak hemde çiyan boy ve genişlik yapıları hemen hemen aynıdır ve evlerimizde boş duvar çatlaklarında veya kuytu karanlık köşelerde yaşamaktadırlar. Her iki zararlı haşere türü de fazla rahatsız edilmekten hoşlanmaz bu sebeple genelikle terk edilmiş evlerde veya apartmanlarda daha çok görülmektedir. Kırkayaklar çiyanlara göre daha atik ve daha kurnaz zararlılardır. Çünkü kırkayaklar tehlike anlarında ölü taklidi yaparak doğada çoğu düşmanına karşın üstünlük sağlarken çiyanlar kırkayaklara göre daha yavaş hareket ederler.

Kırkayakların ürediği alanlarda önlen alınması için kırkayak ilaçlama yaptırılması zorunlu olan kırkayaklar dan kaynaklanan çeşitli sıkıntıların yaşanmaması için evlerde ve yaşam alanlarında kırkayaklar ile mücadele edilmesi bilinçli bir şekilde yapılmalı amatör yada bilinçsiz bir şekilde yapılması kırkayak şikayetlerinin devam etmesine neden olacağı için tüm haşerelere karşı mücadelede kesinlikle profesyonel ekiplerden hizmet talep edilmesi hem yaşanan haşere sorunlarının ortadan kalkması için hemde mağduriyet yaşamamanız için çok önemlidir. Kırkayak görülen evler için spreyleme şeklide yada sisleme şeklinde kırkayak ilaçlama yaptırılarak evlerde huzursuzluğa sebep olan tüm böceklerden ve kırkayak çeşitlerinde kurtulabilir teknik ilaçlamanın üstün hizmet anlayışı sayesinde uyguladığı kaliteli ilaçlar ve doğru ilaçlama yöntemleri sayesinde haşerelerden ve kırkayaklar dan uzak bir yaşam sürebilirsiniz.

Yoruma kapalı