Pire ilaçlama

pire ilaçlama hizmetiPireler yaz dönemlerinin insanlar için adeta kabusu gibi aparman ve dairelerde sorun kaynağıdır. Pire ilaçlama bu yönü ile insanları ısırıp kanını emen ve bununla da kalmayıp ciddi kaşınmaya, vücutta tahriş ile kabarmaya neden olan oldukça zararlı bir haşere türü olup insanların uykusuz geceler geçirmesine psikolojisinin bozulmasına sebep olan küçük ama hayli zararlı asalak kan emici bir haşeredir. Evde pire ilaçlama havaların ısınması ile birlikte çok ciddi artışlar gösterir. Hamam böceklerinden sonra en fazla böcek şikayetleri pire zararlısı tarafından yaşandığı için bu zararlı pireler evin her tarafına yayılmadan yok edilmelidir. Pirenin kaynağı olarak bilinen kedi, köpek ve atıl alanlar insanların yaşam alanlarına pirelerin taşınmasında son derece önemli rol oynadığı için pireler ile mücadele evlerde olduğu kadar binaların çevreleri, kömürlük, bahçe, otopark, sığınak, çatı ve depolarda yapılmalı ayrıca kedi ve köpek besleyen insanların mutlaka pire tasması yada pire aşısını besledikleri hayvanlara yaptırmaları gerekir.

Pirelerin kaynağı olarak saydığımız bu hayvanlar ve yerler evlere pire bulaşmasının başlıca sebeplerinden olup gerekli önlemlerin alınması ve özellikle sokak hayvanlarının barındığı yerler, dolaştığı bahçe ve bina etrafında pire ilaçlama hizmeti alınması pirelerin bulaşmasını önlemek açısından bir hayli önem taşır. Toprak yüzeyler pirelerin saklanmasını kolaylaştırdığı gibi hızla üremelerine de en uygun bölgelerdir. Pire yaşam alanları daire içlerinde halı araları, elbise ve yatak içleri, koltuk ve tüylü yüzeyler olup dış alanlarda ise daha çok toz, toprak olan bölgeler, odunluk, ardiye, çatı araları ve bahçeler ile binaların bodrum katları olup buraların etkili şekilde kokulu pire ilaçları kullanılarak detaylıca pire ilaçlama işlemine tabi tutulması bu bölgelerden insanların üzerine bulaşarak evlere taşınan pirelerin önlenmesinde önemli katkı sağlar.

Pire ilaçlama nasıl yapılır?

İnsanların kanını emerek rahatsızlık veren pire kaşıntı yaptığı gibi hastalıklı bir bünyeden emdiği kanın başka bünyeye bulaşmasına aracılık edeceği için insan ve hayvanlara hastalık mikrobu bulaştırma riski olan bir haşeredir. Bu sebeple en kısa sürede imha edilmesi için yapılacak pire ilaçlama şekli çok etkili ve kısa zamanda pireleri imha etme özelliğine sahip olmalıdır. Pire ilaçlama nasıl yapılır hangi alanlarda pire mücadele şekilleri arasında ne tür uygulama yapılmalı biraz bilgi sahibi olunması doğru pire mücadelesi için en etkin başlangıç olacaktır. Açık alanlar için uygulanacak pire ilaçlama türleri daha çok spreyleme şeklinde olup sisleme pire mücadelesi rüzgarlı havalarda fazla etkili olmayacağı için bahçe ilaçlamasında pek kullanılmamaktadır. Kapalı alanlar ve daire içlerinde yapılan pire ilaçlaması ise özellikle kalabalık eşya ve depolarda dumanlı pire ilaçlama şeklinde yapılmalı aralarda saklanan pirelerin daha kolay imha edilmesi sağlanmalıdır.

Toprak alanlar ile beton zeminler bir birinden farklı özellikte olup toprak zeminlerin püskürtme yöntemi ile pirelere karşı ilaçlama yapılması yerlerin nemlenerek ıslatılması sağlanmalıdır. Toprak yüzeyler ilacı daha kolay emer ve özellikle yaz sıcağında hemen kuruyarak aralardaki pirelerin yapılan ilaçlamadan etkilenmesi güçleşir. Bu sebeple yapılacak uygulamalar işinin uzmanı ve bu konuda deneyimli pire ilaçlama firmaları tarafından yapılması pirelerin kalıcı olarak önlenmesi açısından çok önemlidir. Kokusuz ilaçlar kullanılarak pireler ile mücadele başarılı olamaz. bazı ilaçlama servislerinin kokusuz ilaçla yaptıkları uygulama sizin tekrar evde pire imhası için ekip çağırmanızı zorunlu kılacağı için maddi açıdan artı bir tük demektir. özellikle açık alanlar ve tozlu bölgelerde kokusuz pire ilaçlama kesinlikle hiç bir işe yaramaz ve paranızı çöpe atmak anlamına gelir. Pire mücadelesinde bunlara dikkat etmeniz son derece önemli olup mağdur olmamanız için bilmeniz gereken önemli ayrıntılar arasındadır.

Pire ilaçlama kaç defa yaptırılmalı?

pire ilaçlama nasıl yapılırEvde yada iş yerinde ortaya çıkan pire şikayetleri geciktirildiğinde pireler evde ve dış ortamlarda her tarafa yayılarak sayıları yüz binlere ulaşacak bir hale gelir. Bu ise çok zorlu bir mücadele ve daha fazla ilaç kullanılmasını zorunlu kılacağı için bazı durumlarda tek uygulama ile pireler ölmeyebilir. Bu gibi durumlarda ikinci bir pire ilaçlama yaptırmak gerekli olur. Ancak bu etkili bir ilaçlama ile gerek duyulmayabilir biz yaptığımız pek çok uygulamada ikinci bir ilaçlama yapmadan müşterilerin pire sorunlarını yok ediyor tek seferde kurtulmalarını sağlıyoruz. Yoğun pire görülmesinde ikinci uygulamayı yaptırmak bazı durumlarda şart olabilir ancak normal pire şikayetlerinde tek uygulama yeterli olup çoğu pire ilaçlama servisinin iki yada üç defada çözebildiği pire şikayetlerini genelde bir kerede sona erdirmekteyiz.

Kalıcı ilaçlama çözümleri için teknik ilaçlama servisi olarak sizlerin gerek yaşam alanlarınızda gerek iş yeri ve açık alan ilaçlama hizmetleri talebinizde en etkili pire ilaçları ve böcek ilaçları kullanarak yaşadığınız tüm haşere sorunlarınıza birinci sınıf haşere kimyasalları ve en etkili yöntemler ile çözüm üretiyor dışarıdan evlere girerek sağlığınızı ve huzurunuzu kaçıran zararlı tüm haşere çeşitlerini bilinçli hizmet sonucu ortamlardan söküp atıyoruz. Hizmet anlayışımız kalite ve müşteri memnuniyetini önceleyen bir anlayış olup kesinlikle ucuz ilaçlar ve basit usuller ile pire ilaçlama yapmıyor en kaliteli hizmeti vermek için elimizden gelenin en iyisini yapmaya özen gösteriyoruz. Sizde evinizde pire ve böcekler ile sorun yaşıyorsanız bizden hizmet alıp farkı rahatlıkla görebilirsiniz.

Comments are Closed