Sinek İlacı

Sinek İlacı

Yaz aylarında Sinek İlacı kullanımı ciddi oranda artış gösterir. Böcek ilaçlama kapsamında verilen sinek ilaçlama hizmetleri açık alanlar ve kapalı mekanlarda sinek çeşitlerine göre farklı sinek ilaçları kullanılarak yapılmaktadır. Sinek ilacı kullanımı bireysel olarak oldukça yaygın olmasına karşın sinekler ile mücadele bu tür önlemler ile kısa süreli çözüm sağlamakta uzun süre etkili sinek ilaçları ancak profesyonel ilaçlama firmaları denetiminde yapılmaktadır. Sinek ilacı fiyatları bireysel olarak her insanın eczaneden alıp kullanacağı sinek ilaçları için 10 ile 25 lira arasında değişse de kurumların sinek çözümlerine karşı kullanılan bazı sinek ilaçları çok daha yüksek ücretle satılmaktadır. Sinekler pek çok çeşidi olan uçan zararlı haşere türü olduğu için hem ısırıp insanları rahatsız eder, hemde pis bataklık bölgelerde yaşadıkları için insan sağlığı üzerine zararları çoktur.

Piyasada hazır satılan çeşitli sinek ilaçları geçici çözümler için oldukça yoğun kullanılmasına karşın sinek ve böcekler üzerinde yeterli etki göstermekte etkisiz kalmaktadır. Bu nedenle en etkili sinek ilaçları bireysel uygulanan sinek mücadele ürünleri değildir. Sinek ve sivrisinekler evlerde en fazla görülen sinek türleri olmasına karşın lağım sinekleri, çöp sineği, tatarcık sinekleri gibi oldukça pis ve virüs bulaştıran sineklerin yok edilmesi daha zordur. Özellikle lağım sineği ve tatarcıklar dar bölgelerde, ulaşılması zor yerlerde ve lağım kanalları içinde üremeye başladıkları için bireysel sinek ilaçlama ile asla önlenemezler. İnsanlar sineklerden bulaşan hastalıklar konusunda yeterince bilgi sahibi olmadığı için evde görülen bir kaç sineği pek önemsemez. Ancak tatarcık ve sivrisinekler sanıldığı kadar zararsız sinek türleri değildir. Asla ucuz sinek ilacı ile ortadan kaldırılamazlar.

Sinek ilaçlaması nasıl yapılmalıdır

Sinek ilaçlaması nasıl yapılmalıdır

Sinek ilaçlaması nasıl yapılmalıdır?

Sinekler uçan haşereler olduğu için püskürtme sinek ilaçlama yerine sisleme özellikli sinek ilaçlama yöntemleri kullanılmalıdır. belediye sinek ilaçlama ekipleri, yaz dönemlerinde pek çok semt ve mahallede sinek ilaçlaması yapmasına karşın evlerdeki sinekleri yapılan bu ilaçlama etkilemediği gibi çoğu sineklerinde evlere kaçmasına sebep olabilmektedir. Ancak açık alanlarda ağaç ve bitkilerde çoğalan sineklerin kontrolü için elbette büyük önemi vardır. Sinek ilaçlamada kullanılan Sinek İlacı agita gibi markalardan olabileceği gibi değişik sineklerin imhasında farklı sinek öldürücü ilaçlar kullanılmaktadır. Sinekler içinde en zor kontrol edilenler tatarcık sinekleri ile lağım sinekleri olup, yaşam bölgeleri çok zor kesimle olduğu için sineklerin kaynağına yönelik ilaçlama çalışması ciddi önem taşır. Sinek İlacı kullanımı kış döneminde pek görülmemesine karşın yaz aylarında inanılmaz artış göstermektedir.

Sinek İlacı Fiyatları kalite ve markasına göre değişmekte, profesyonel içerikli sinek ilaçları çok yüksek fiyata satılmaktadır. Toz sinek ilacı, sıvı sinek ilacı, olduğu gibi kokulu ve kokusuz sinek ilaçları da bulunmaktadır. Ayrıca sinek kıran elektrikli sinek öldürücüler ve prize takılan sinek savar cihazlarda mevcuttur. Ancak en uzun ömürlü sinek öldürücüler tek seferde ortalama bir yıl civarında kalıcılık göstererek sinek ilaçlama şekli olup etkili bir sinek ilaçlama sonrası mekana giren sinekler bir yıl boyunca düşüp, düşüp ölmektedir. Asıl olan kullanılan yöntem ve sinek ilaçlarının kaliteli olması uzman bir ekip tarafından bilinçli sinek ilaçlama işlemi uygulanmalıdır. Bu yazımızda sinek ilacı kullanımı ve sineklerin neden olduğu zararlar hakkında kısaca bilgi verdik sinek ilaçlama yaptırmadan önce doğru bilgi sahibi olmak çok daha kalıcı böcek ve sinek mücadele hizmeti yaptırmanızı kolaylaştırır.

Yoruma kapalı