Toz böceği nasıl öldürülür

toz böceklerinin zararlarıToz böceği nasıl öldürülür? kış aylarında ve yaz dönemlerinde en fazla insanlara huzursuzluk veren böceklerden olan beyaz nem böcekleri nasıl öldürülür? soruları yapılan ilaçlama sonrası şikayetten kurtulamayan pek çok insanın aradığı yanıttır. Toz böcekleri nasıl ilaçlanır? kısaca değinmeden önce bu böceklerin yapısı hakkında bir kaç bilgi verelim. Çok minik böcekler olmalarına karşın, beyaz nem böcekleri ile toz böcekleri haşere ilaçlarına en dirençli haşereler,dir. Minik yapıları ile dolap arası, elektronik eşya içi, koltuk, yatak ve elbise dolapları arasına girip kolayca buralarda yumurta bırakırlar. Kokusuz ilaçla çoğu zaman hiç bir varlık gösteremediği için sisleme yöntem ve yakıcı özellikli ilaçlar kullanılarak ilaçlaması yapılmalıdır. Minik toz böcekleri en yaygın olarak ısıran yatak böceği olarak ve beyaz nem böceği olarak cilt alerjisine yol açan türler olarak karşımıza çıkar.

Toz böceği nasıl öldürülür? diye bizi arayıp toz böcekleri hakkında bilgi edinen insanlar bu böceklerin oluşumu ve yaşama alanları konusunda gerçekleri öğrendiği zaman ciddi şaşkınlık ve endişe yaşamaktadır. Toz böceği nasıl ölür bilmeden bu böcekler ile mücadele kesinlikle başarıya ulaşamaz. Evin her bölgesinde üreme kapasitesine sahip oldukları için diğer böceklerin giremeyeceği kadar dar alanlar ve eşya aralarına yuvalanan nem böceklerinin öldürülmesi sıradan bildik ilaçlar ile başarılamaz. Duvarlar, kapı dipleri, parke araları, dolapların iç kısımları ve arka tarafları, beyaz eşya içleri, ve elbise dolapları gibi bölgelerde ortaya çıkarak önlenemez hale gelen bu minik nem böceği ve toz böcekleri ancak sisleme yöntem ve çok güçlü haşere kontrolü sağlayan profesyonel ilaçlama yöntemleri ile mümkündür.toz böceği mücadelesi

Toz böcekleri nasıl yok edilir?

Nemli, rutubetli ve sıvaları kalkmış bölgelerde yaşamayı seven toz böcekleri, ilk aşamada insanlar tarafından fark edilmediği için evin bir çok bölgesine yayılmaya başladıktan sonra ancak insanlarca farkına varılmaktadır. Toz kadar küçük böcekler olduğundan, toz böceği olarak bilinmektedir. Toz böcekleri yapı olarak çok küçüktür. Yaklaşık olarak 0,2 – 0, 5 mm arasında bir görünüme sahiptirler. Beyaz ve açık renk yüzeylerde fark edilmeleri çok zor olduğu için eğer koyu renkli bir alan üzerinde olurlar ise o zaman fark edilebilirler. Beyaz nem böcekleri ile toz böceklerini fark etmek oldukça zordur. Toz böceklerinin zararları, solunum yolu rahatsızlıkları olan astım ve nefes yolu enfeksiyonlarına yol açtıkları için özellikle bebekler için ciddi tehdit oluştururlar. Uyuz böceği, mite, mayt, toz akarı, nem böceği, deri altı böceği gibi değişik isimler ile bilinmelerine karşın pek çok insan aynı türden olduklarını bilmezler.

İnsanların vücudu üzerinde de olumsuz yanları ise deri üstünde yaşanan kızarıklıklar ve kabarmalar toz böceği tarafından ortaya çıkar. Toz böceklerinin en ciddi zararı, ciltte sulu bir şekilde yara oluşturmasıdır. Eğer bu yaraya dikkat edilmez ise daha ciddi problemlere yol açılabilir. Toz böcekleri nasıl yok edilir? diye bu minik toz ve nem böceklerine karşı önlem almaya çalışıyorsanız mutlaka profesyonel böcek ilaçlama talebinde bulunmanız ve bu konuda uzman ekiplerden yardım almanız şarttır. Pek çok ilaçlama şirketi bile ne yazık ki toz böceği nasıl öldürülür? tam olarak bilmedikleri için insanları ciddi zarar ve zahmete sokarak insanlarda büyük sıkıntılara yol açılmaktadır. Toz böcekleri ile mücadele mutlaka bu böceklerin yapısını iyi bilen özel toz böceği ilaçları kullanan ilaçlama firmalarına yaptırılmalıdır.

Yoruma kapalı