Toz böceklerinden kurtulmak

küf böceklerinden kurtulmakToz böceklerinden kurtulmak pek çok insanın bildiği gibi normal bir ilaçlama yaptırılarak asla mümkün olamaz. Küf böcekleri için halk arasında kullanılan yanlış yöntemler sorunun ortadan kaldırılması bir yana dahada kronik bir hale gelen şikayet giderek tüm mekana yayılmaktadır. Toz böceklerinin üzerine çamaşır suyu dökülerek, bu minik böceklerin yok edileceği düşünülür. Ancak sirkeli suyla silmek, çamaşır suyu ya da deterjan gibi maddeler ile toz böcekleri için önlemler almak ilk aşamada az bir etki gösterse bile az bir zaman sonra yeniden ortaya çıkar ve ciddi sorunlara yol açar. Evdeki toz böceklerinden kurtulmak elektrik süpürgesi ile mümkün değildir. Geçici olarak bulundukları yüzeylerin silinmesi ve mutfak eşyalarının yıkanması az bir rahatlama getirse de uzun süre etki göstermez. Ancak evi sık, sık süpürmek, halıları çırpmak, ve evi bol miktarda havalandırmak gerekir.

Toz böceği şikayetleri evin yatak odası başta olmak üzere banyo, mutfak ve evin ısı dengesi düşük tüm bölgelerinde ortaya çıkar. Yeni binalarda diğer haşere türleri çok düşük ihtimal ile görülme olasılığı olsa da bu böcekler çok daha fazla karşılaşılan bir haşere türüdür. Beyaz nem böceklerinden kurtulmak için evdeki nem oluşumuna yol açan bölgelerin ısı yalıtımı düzenine alınması, kış aylarında evde terleme, aşırı buharlanma, odaların yarısında doğal gaz açılıp diğer kısmında evin soğuk ve nemli kalması bile beyaz toz böceği üremesinde ciddi sebeplerden biridir. Küf böceklerinden kurtulmak ancak yaşam bölgelerinin kurutulması ve üreme yerlerinde ciddi bir böcek ilaçlama yaptırılması ile mümkün olur. Ancak parke altları, mutfak dolaplarının arkası ve yeni yapılan binalarda tam kurumadan ahşap döşemelerin yerleştirilmesi beyaz nem böceklerine ciddi anlamda oluşum imkanı sunar.toza benzeyen beyaz böcekler

Nokta kadar küçük böcekler zararlı mı?

Yaz aylarında evlerde çok sık karşılaşılmasa bile kış dönemlerinde çok ciddi sorun haline gelen beyaz nem böcekleri, insanlar için ciddi sorun kaynağına dönüşür. Toza benzeyen beyaz böcekler nedir? diye bizi arayan insanlar bu böceklerin hem çok hızlı yayılması hemde bireysel olarak her yola baş vurmalarına karşın bir türlü önlenememesi sonucu ciddi sıkıntıya düşerler. Beyaz toz böceklerinden kurtulmak bireysel yöntem ve çabalar ile ne yazık ki mümkün olmaz. Beyaz nem böceklerinin oluşma yerleri, duvarların su çeken kısımları, aşırı nemlenen banyo ve mutfaklar, sıvası dökülmüş duvarlar, ıslak zeminler ve parkelerin araları olduğu için bu alanlarda çok fazla şikayete neden olurlar. Nemli alanlarda yaşayıp çoğaldıkları için mutfak dolaplarının arkası, elektronik eşyaların içi, beyaz eşya arkası, mobilyalar ve dolaplardaki kıyafetlerin arasına kadar yayılıp insanların sinirlerini alt üst ederler.

Nokta kadar küçük beyaz böcekler ilk bakışta zararsız gibi algılansa da evlere bulaştıkları zaman yok edilmeleri oldukça zorlu bir süreç alır. Bunun yanı sıra solunum yolu rahatsızlıkları, cilt alerjileri, vücutta sulu yara oluşumu gibi problemlerin ortaya çıkmasına neden olduğu için insan sağlığına zararları bilinmektedir. Toz böceklerinden nası kurtulunur? toz böcekleri nasıl önlenir kısaca bilgi verip bu zararlı böceklerin yok edilmesi için doğru firma ile çalışmanın önemini belirtip evinizde böceklerin sebep olduğu zararların önlenmesi için bilinçli firmalardan böcek ilaçlama hizmeti almanızın şart olduğunu belirterek özellikle toz böceklerinden kurtulmak için ucuz böcek ilaçlama fiyatları ve sıradan bildik yöntemlerden kaçınmanızı tavsiye ediyoruz. Unutmayın beyaz nem böcekleri ve toz böceği mücadelesi çok zordur ve mutlaka profesyonel böcek ilaçlama firması ile çalışılmalıdır.

Yoruma kapalı